Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Watt, fordulatszám, áttétel,...

Watt, fordulatszám, áttétel, nyomaték hogy is van ez? Szeretnék építeni házi terménydarálót, körfűrészt stb. Mekkora villanymotort tegyek fel milyen átéttel hogy megfelelően üzemeljen? Meg ezt a nyomaték dolgot nem látom tisztán valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés
Szóval egy házi készítésű körfűrésznél hány kW-os motort érdemes feltenni mekkora áttételel. Nyilván azt értem hogy minél magasabb a kW annál erősebb a gép, meg hogy meg kell nézni több gépet is mielőtt megcsinálom ezeket, meg hogy attól is függ milyen igénybevételnek van kitéve az adott gép de milyen szempontok vannak még egy gép tervezésénél amit figyelembe vesznek hogy megfelelően üzemeljen?
2014. márc. 10. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésed alapján azt tanácsolom, hogy ne akarj tervezni ilyesmit. Koppintsd le egy meglévöt.
2014. márc. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hat en ilyen hianyos ismeretekkel nem vagnek bele ilyen tervezesbe, de te tudod. Millio dolgot figyelembe kell venni egy ilyen konstrukcional, ha azt akarod, hogy rendesen, uzembiztosan mukodjon, es meg koltseghatekony is legyen. Gepteljesitmeny, motorteljesitmeny, attetelek, vesztesegek, terhelesek, anyagminoseg, deformaciok, csapagyazas, kopas, kenes, hutes, biztonsag. Csak hogy a legfontosabbakat emlitsem. Es minden osszevissza fugg mindentol. A tervezes egy hosszu es bonyolult iteracios feladat.
2014. márc. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mire szeretnéd használni amúgy? Körfűrésznél sem mindegy, hogy csak arra, hogy néha elvágj vele ezt-azt vagy épp azzal akarod összevágni az ifányi tüzifát. :)
2014. márc. 11. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen az ismereteim elég hiányosak de ha csinálok valamit akkor azt szeretem ha meg van csinálva és ha kell akkor az egész téli tüzelőt össze tudjam vágni. Inkább túlméretezett legyen mintsem alulméretezett még akkor is ha egy kicsit többet fogyaszt. Mint a régi jó ruszki piacos kéziszerszámok elnyűhetetlenek. Akkor koppintással meg saját ötleteléssel majdcsak összerakom. Olyan házi tákolmányokat látok néha hogy az valami borzalom betonkeverő körfűrész std még kikapcsolt állapotban is életveszélyes a közelükbe menni és ez nem vicc. Azért a nyomatékos dolgot leírhatná valaki hogy is van nagyjából és tudom hogy millió dologtól függ de azért szeretném tudni. Meg hogy egy áttételel erősebb a gép ha ugyanazon fordulatszámon forog. Szerintem nem de már láttam erre is példát. Köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 11. 07:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha körfürészt akarsz csinálni, akkor két lényeges dologra kell figyelni:

Az első a kerületi sebesség, amit kb. 50 m/s-ra érdemes tervezni, a második a teljesítmény, amit az alábbi linken a #6 megválaszolt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__barkacsolas__2214235-k..

2014. márc. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!