Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Házilag válaszfalat miből...

Házilag válaszfalat miből érdemes csinálni, gipszkarton? Hogyan kell kivitelezni, ha egy szobát ketté akarunk vele választani?

Figyelt kérdés
Hogy áll meg a földön, kell valami sín, vagy alap hozzá?Miket kell még hozzá beszerezni,és kb. mennyibe kerülne kb. 12 négyzetméter belőle, hol érdemes beszerezni?
2010. jan. 7. 19:24
 1/7 anonim válasza:
66%
Ha tartósra és véglegesre akarod, akkor ytong, ha olcsóra, és könnyen eltávolíthatóra akkor gipszkarton. A gipszkartonnak léteznek különböző formájú profiljai, amihez tudod rögzíteni.
2010. jan. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Huh, ha ennyire nem értesz hozzá, akkor nehogy nekiállj saját kezűleg mert nem lesz belőle semmi és fölöslegesen kidobsz az ablakon egy csomó pénzt... Hívj egy szakembert, úgy hívják gipszkarton szerelő, pikk-pakk megcsinálja Neked szépen, hiszen ez a szakmája.
2010. jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy a férjemmel 2 -en megcsináljuk,nem lehet nagy ördöngősség. És hátha ad valaki hasznosabb tanácsot is, mint ,hogy hívjunk gipszkartonszerelőt.Az első választ köszönöm, én is hallottam az ytongról,de az elég drága,ezért, maradunk a gipszkartonnál...
2010. jan. 7. 20:23
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Nincs gond bátran nekiállhattok belejöttök hidd el :)youtubon rengeteg videó van beütöd,hogy rigips és válogatsz.lehet tetőlécre vagy fémprofilra építeni,én a fémprofilt ajánlom a plafonra és a padlóra uw profilt kell venni amit dübellel rögzítetek a függőleges profilokat cw profilnak hívják 60 cm enként szokták berakni erre a vázra kell a gipszkartont csavarozni gipszkarton csavarral.a két lap közé gyapotott kell tenni a hangszigetelés miatt.amit meg kell venni profilok,gipszkarton,gipszkartoncsavar,glettelőgipsz,hézagerösítő csík,dübelek csavarok a plafonba és padlóba.ha kérdésed van írj szívesen válaszolok de a neten rengeteget megtudhatsz. http://www.youtube.com/watch?v=4wCcl68OBD0&feature=related
2010. jan. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az infókat, tudtam, hogy valaki fog érdemben is segíteni...
2010. jan. 7. 21:03
 6/7 anonim ***** válasza:
nincs mit és mindent megvehettek a legtöbb tűzépen\raab karcherben biztos\ de a barkács áruházakban is van minden hozzá.a profiloknál személyesen segítenek mi mibe megy mert többféle méret van.
2010. jan. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fogjatok hozzá nyugodtan! Szerintem menni fog, mert tényleg nem olyan nehéz, csak rajzoljatok be mindent és mérjetek pontosan.

Egyébként, ha jobban tetszik, meg lehet csinálni faanyaggal is, ha az jobban tetszik. Azt nem tudom, hogy árban mennyire különböznek, de az biztos, hogy aluprofillal sokkal gyorsabb a dolog! És pontos is!

Sok szerencsét hozzá!

2010. jan. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!