Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Érdemes megjavítani egy...

Érdemes megjavítani egy vegyestüzelésű kazánt?

Figyelt kérdés

Új ház vásárlásakor itt maradt egy nagy kazán, amivel akár két házat is lehetne fűteni. Nem olcsó újan egy ilyen. Kb 7 éve már nem volt használva. Feltöltöttük vízzel, de valahol lyukas. Le is van szigetelve.

Az a kérdésem, hogy érdemes-e szétvágni és befoltozni, vagy túl nagy munka lenne és nem éri meg vele szenvedni?

Nem vagyok kazánkovács és nem is csináltam még ilyet.

Ötleteket várok!

Előre is kösz a válaszokat! :)


2010. jan. 9. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Öntött vas vagy lemez kazán?

Szakember nem vagyok, de kb. 2 éve újíttattuk fel a saját lemez kazánunkat, akkor a szaki kiokosított minket. Tehát lemez kazán esetében: Azt mondta, ha maga a lemez van valahol kilyukadva, akkor nem érdemes szétdarabolni, mert 1.) azt az adott egész lemezfalat kell cserélni és ahhoz kb a fél kazánt kell szétbontani, 2.) ha az egyik fal már kilyukadt, a kazán valószínűleg elégge elhasználódott és nagy az esély, hogy előbb-utóbb máshol is átlyukad egy lemez. DE: ha valamelyik hegesztésnél ereszt, akkor azt "könnyen" lehet javítani(nekünk is így lett megjavítva): a hegesztést újrahegesztette, plusz az adott teljes szakaszra (a kazán belsejében a szomszédos faltól falig) szögvasból erősítést hegesztett. Utána nyomáspróba, és már két éve fűtünk vele gond nélkül. Az egész anyag+munkadíj 20ezer volt, ezért az egyik belső hegesztést (kb.40-50 cm), illetve a külső 4 függőleges hegesztést erősítette meg a fenti módon, plusz kipucolta az egész masinát.

2010. jan. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20-éves kazán ha volt rendesen használva azt a láng jól elnyalogatta ha bontás nélkül megtalálod a lyukat és hozzá férsz egy próbát megér akkor nem sokat veszítesz,de ha leszedni a szigetelést akkor átvágni megint átvágni mivel,hogy dupla falú és ha valahol hibázol csak bosszankodsz én így jártam és kidobtuk
2010. jan. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

van valamilyen hőálló tömités direkt ilyen esetekre,de sajna már nem tudom hol néztem a neten,talán a g

oogle segít.

2010. jan. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bereczk Jénos ***** válasza:

A kazánok általában bizonyos idő után tönkremennek! Mi ennek az oka?

Anyaghiba, hegesztési hiba, kiégési hiba és még ki tudja mi?

Anyaghiba, ha már a lemezben gyártási hiba van!

Hegesztési hiba, valahol zárvány marad nem látható, minden kazánt biztos nem ellenőriznek, jó pár évet úgyis kibír!!

Kiégés a legcifrább betegség, minél vastagabb a lemez, a hőkülönbség hatására, felszakad a felülete és ha még ezt tisztításnál kikaparjuk kagylósan felszakad, elvékonyodik a lemez és kilyukad, ezt nem érdemes javítani, illetve még jobb egy új belső tűztérre kicserélni, persze vékonyabb lemezre!!!!

Az igazság persze az, hogy mi a baj, ahhoz szét kell szedni aztán kiderül mennyi a baj, érdemes-e javítani!! Szakember ezzel nem vacakol, neki az a

jobb, ha újat vesz és izgulhat!!!!

A kazánokban lángterelő vízzsákok vannak, amiknek semmi haszna, én csak koromfogónak hívom!!!! Panaszkodnak, hogy nem fűt a kazán, a korom és a kátrány így befolyásolja a működést!

Az én kazánom 2,5 mm-es lemezből 50 éve bírja, sőt belül van egy égéstermék levezető, ez csak be van akasztva, mert arra számoltam ez elég,

csak hát a kazán felső részén már égés nincs, 10 éve megnéztem, mintha ma lett volna betéve!!!

Még mindég olcsóbb felújítani, mint eldobni!!!!!!

febr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!