Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kompresszornál mennyire...

Kompresszornál mennyire számít a tartályméret?

Figyelt kérdés

Van egy ősrégi ZIL kompresszorom. Kéthengeres, vízhűtéses, egy 24 liter körüli tartály van rajta. A teljesítményével teljesen meg vagyok elégedve. 4-5 barra egy percen belül fölnyomja a tartályt és általában mindig ad elég levegőt még nagyobb igénybevételkor is.


Csak a használata elég macerás. Slagon kihúzni a kerti csaphoz, rákötni mindig. Nagy nehéz szerkezet. Nyomáskapcsoló nincs rajta, csak lefúvószelep, így a motor folyamatosan megy. Hangos. Ha valamiért kikapcsolom, a tartályt le kell engedni 3 bar környékéig, különben nem indul el csak morog a motor. Stb.


Ezért gondoltam, hogy beruháznék egy kisebb, mobilabb készülékre.

Egy ilyet nézegettem: a teljesítménye rendben lévőnek tűnik. Tetszik a kis kompakt felépítés. Gyakorlatilag egy hordozható készülék.

Viszont ez a 6 literes tartály nem tudom mire elég. Jár valamilyen hátránnyal, ha csak 6 literes?

Alkalmanként használnám csak kisebb munkákhoz, kerékfújásra, motortér takarításánál kifújásra, stb.


2014. okt. 22. 09:13
 1/3 anonim ***** válasza:
kisebb tartály kevesebb levegő mennyiség, ha sokat használsz (vastag cső), akkor sűrűbben indulgat a motor. Otthonra és amire kell, arra megfelelő sztem.
2014. okt. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na, a link meg lemaradt. Erre gondoltam: [link]
2014. okt. 22. 10:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mire akarod használni.

Ha személygépkocsi kereket, bicikli kereket akarsz felfújni, vagy ha valamit akarsz fújni akkor oda tökéletes.


Viszont ha festeni, légkulcsot vagy teherautó kerék felfújásához esetleg kisebb homokfúvósoz szeretnéd használni oda nagyon kevés lesz.

2014. okt. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!