Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lakkozott fára lehet hungaroce...

Lakkozott fára lehet hungarocellt ragasztani anélkül, hogy eltávolítanám a lakkot?

Figyelt kérdés

A szobám plafonja lambériás, és azt szeretném fehér színűvé tenni a lehető legegyszerűbb és legolcsóbb megoldással. A hungarocell jutott eszembe (nem hőszigetelés a cél), mint megoldás, mert azt kis segítséggel meg tudnám csinálni. Csak azt nem tudom, hogy előtte le kell csiszolni a lakkot, és melyik ragasztót ajánlanátok? S ha már kérdezek, hadd tegyek fel még egyet. Szoktak-e valamit rákenni vagy ilyesmi, hogy ne legyenek hézagok, vagy ez rajtam múlik, mennyire vagyok ügyes? Nő vagyok és e téren semmi tapasztalatom.

Hálás köszönetem a válaszért!



2014. okt. 24. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:

A lakkozott fa - passz, ezt nem tudom.


Lehet kapni a menyezeti burkuló lapokhoz való 'polisztirol ragasztót'.


[link]


[link]

2014. okt. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Beltérre nem javasolnám a hungarocelt talán gipszkartont vagy a lambériát lecsiszolni és fehérre pácolni.
2014. okt. 25. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha jó száraz a lakás, akkor minden további nélkül fel lehet ragasztani a menyóra hungarocellt. Oldaldalra már nyilván nem, mert begombásodna előbb-utóbb. Szerintem Decosa polisztirolragasztóval simán megáll még üvegen is. Ha ügyesen ösze van tologatva és figyelve arra, hogy a sor akkor is fusson, ha a falban van 2-3 centi görbeség, akkor a festék is elviszi a rést. Érdemes lenne csapózsinórral kijelölni az első sort, de gondolom az nincs a háznál. Van festhető sziló, ami 3-4 mm-ig jó, de többször át kell húzni és a felesleget spaklival elhúzni, mert beszívódik, illetve egymásra gyűlve hurkás lesz, ímitől sötétebb lesz mint maga a festés a hungarocellen. Már vásárláskor látszik, hogy a szélek gömbölyítettek (fugásak) vagy élesek (hézagmentesek) lesznek.
2014. okt. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A másik megoldás, hogy középről indusz el a megfelelő kiosztás után, így mire a falakhoz elérsz, nem lesz akkora nagy az elcsúszás a 4 lap sarkos találkozásánál mintha a szoba egyik végéből kezted volna. De előtte szinte centire nem árt kijelölni, hogy szép szimmetrikusan vagy egész indítással jöjjenek ki a lapok. Az nem szép ha az egyik felén egész (50cm), a másik felén 5 centis darab van betoldva. Akkor legyen inkább 27,5-27,5. De ha úgy jön ki, hogy egyik oldalon egész lap, a másikon 45 cm, az még elmegy.
2014. okt. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De van aki a csillár kampót veszi kiindulási pontnak: vagy ez lesz a lap közepe, vagy ez a 4 lap sarkos találkozásának helye. Ahogy szebben kijön a széleknél. Ha a minta nem kazettás, csak szórt, akkor felejtsd el ezeket a méregetéseket, mert egységet fog alkotni.
2014. okt. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


A gipszkarton nekem is eszembe jutott, de a belmagasság így is alacsony.


A ház, régi parasztház és fagerendás a mennyezete, de csúnya, repedezett volt, amit lambériáztunk (előtte vmi sárga, szúrós gyapottal(?) szigeteltünk). A lambériával semmi gond azon kívül, hogy ronda sárga lett, és elnyeli a fényt. A falakat lebontottuk és porotherm hőszigetelt téglával húztunk újat.

A lakkozott fára is jó a Decosa polisztirolragasztó?

19 nm-t hetekig kellene csiszolnom, ha netán nem ragadna hozzá, ami nem lenne baj, de benne lakom. Olvastam valamelyik fórumban, hogy a lakkot a saját hígítójával is el lehet távolítani, de utána azt is csiszolgatni kell?

2014. okt. 25. 10:48
 7/10 anonim ***** válasza:
fehér szilikon a közökbe
2014. okt. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Miután leköt egy polimer, már nem oldja a saját hígítója. Ez csak 1-2 napig igaz.


Még azt tudnám javasolni, hogy jól becsiszoljátok egy kölcsöngéppel a menyót és lelazúrozzátok fehér lazúrral. A kicsit becsiszolt lakkon is meg fog állni a nútokban, nem kell kétségbeesni (oda a gép sajnos nem fog beférni). Feleslegesnek tartom a beragasztgatást ha egyébként jó a menyó, mert ráköltesz vagy 30-40 ezret és nem lesz jobb, így megúszod 15-ből. 5 a gép, 10 az lazúr 2x lekenve és még a fa erezete is látszani fog. Gondold meg.


jobb oldali a fehérrel lazúrozott:

[link]

2014. okt. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyébként nálam is fehérre van lazúrozva a műhely, igaz az 270 cm magas. Nagyon meg vagyok vele elégedve, mert nem sötét, de mégis fa. Mondjuk nem esztétikai fa, hanem hordozó.
2014. okt. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Megfontolom a festést is, a hungarocellt is, mert árban az én számításaim szerint nem kerülne mindennel együtt 20 ezernél többe. 390 Ft/nm a nút nélküli.

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát! Sokat segítettetek! :)

2014. okt. 27. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!