Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fémszerkezetre épített gipszka...

Roland.76 kérdése:

Fémszerkezetre épített gipszkarton polc terhelhető-e egy kb 100 kg-os akváriummal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az alábbi linken levő: [link] gipszkarton polc középső (legnagyobb) polcára szeretnék egy akváriumot.


A polc mérete: 660 x 300 mm-es

A leendő akvárium 74 literes lesz. Önsúlya 11 kg. Tehát hozzávetőlegesen 85 kg + az akvárium tartalma, mondjuk számoljunk 90 kg-mal.


Vajon kibír-e ekkora súlyt a polc?


A polcszerkezet UD30-as és CD60-as profilokból áll össze, ennél a polcnál keresztirányban is kapott egy plusz merevítést, mivel a kivitelezőnek is mondtam mik a terveim. Véleménye szerint kibírja, de sajnos ő sem mérnök, csak tippel.


Személy szerint én úgy gondolom, hogy igaz a tömeg nagy, de ez a polc egész felületén, egyenletesen oszlik meg, de vajon a szerkezet elbír-e ekkor terhelést. Hátha van köztetek olyan, aki autentikus, vagy pl hasonló nagy súllyal terhel egy ilyen polcot!


Előre is köszönöm a válaszokat!


Üdv, Roland



2014. nov. 11. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Ülj rá, és kicsit ugrálj rajta ülve, ha nem vagy 80-100 kiló körüli testtömegű. Ha nem szakad le, jó eséllyel kibírja. Esetleg arra figyelj, hogy véletlenül se kapjon a gipsz vizet, mert akkor lecsökken a terhelhetősége.


Én mindenesetre azért egy ízléses színű kultúrdeszkát (nem préselt lapot vagy OSB-t!) is készítenék a polcra, ami pont passzos, azzal tényleg teljes felületen oszlik el a súly, és még a mechanikai sérülésekkel szemben is óvja a viszonylag sérülékeny gipszkartont.

2014. nov. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kizárt. A gipszkartonhoz való fémprofilok nem vízszintes irányú teherbírásra készültek. Amellett impregnált gipszkartonnal kellene borítva legyen.
2014. nov. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 apababa ***** válasza:
vedd le a gipszkartont és az ud profil közé tégy be colos deszkákat, 2-3 db elég . vissza teszed a kartont glettelsz és kész
2014. nov. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azzal még az impregnálás nem oldódott meg. Egy akvárium körül mindig párásabb a levegő, mint távolabb, a pára pedig szeret lecsapódni a tárgyakra, jelen esetben a gipszkartonra. A megerősítés egyébként valóban jó ötlet, de vagy impregnált kartont tegyél vissza, vagy műanyag alapú diszperzittel fesd át párszor.
2014. nov. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ezek türkében egyelőre halasztva lesz a dolog.


Ettől függetlenül a kivitelező vállalata a garanciát, így 83-kg súllyal (értsd: ráálltam a polc peremére úgy fél percre) - igaz a felsőbe kapaszkodtam, de csak, hogy ne dőljek hanyatt - s még csak repedést sem tapasztaltam az alig 1 hete glettelt és festett felületen - meglepetésemre még az élén sem látszódott sérülés.


A gipszkarton lapoknak itt teherviselő szerepre nem nagyon lenne, hisz ha még azokkal fedve sem lenne a polc, akkor is rá tudnám tenni az akváriumot, lévén a szerkezet veszi fel a terhelést.

Mindenesetre, amíg egy plusz alátámasztást nem kap, addig nem fogom erre a célra használni.


Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2014. nov. 17. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!