Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretnék kültérre egy dugallj...

Szeretnék kültérre egy dugalljat szerelni kismegszakítóval. Kapcsolási rajzot tudnátok mutatni?

Figyelt kérdés

Mivel távol lenne a biztosíték szekrénytől ezért szeretnék mellé szerelni egy kismegszakítót is. A szekrénytől távol van egy kültéri szerelő doboz. Oda bejön a 3 eres(fázis, nulla, föld) kültéri tömör réz vezetékem. kb. 1.5-2 mm2-es lehet. Kellene egy kapcsolási rajz, hogy hogyan kellene bekötnöm innentől a kismegeszakítóba és a dugalljba. Előre is köszönöm a rajzokat.


Ui: Tudom, hogy van kismegszakítós dugallj egyben, de most az nem kell az én esetemben.



2014. dec. 17. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Rajzot nem találtam, de végtelen egyszerű. Dugalj: fekete a fázis, én bal oldalra szoktam kötni, de amúgy mindegy, jobb oldalra a kék, azaz a nulla, zöld/sárga a földelés. Kismegszakítóval pedig a fázist (feketét) szakítod meg. Egyszerűen elvágod a fekete vezetéket, és közé teszed a kismegszakítót.
2014. dec. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is csak a biztonság kedvéért rákérdeztem. Köszönöm a választ.
2014. dec. 17. 18:49
 3/6 anonim ***** válasza:
és mekkora kismegszakítót raksz rá? ha akkorát mint az óránál, annak semmi értelme, mert nincs szelektivitás.szelektivitáshot 2 értékkülönbség kell.
2014. dec. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az óránál 10A-es van, én 6 A-eset teszek fel.
2014. dec. 18. 21:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a szépség miatt mindenki a bal oldali lyukba köti a fázist. De érdemesebb a jobb oldaliba kötni, mert az elméletileg messzebb van a szívtől, vagyis ha a bal kezeden át kapsz áramütést, akkor nagyobb az esélyed szívleállásra, mint a jobb oldalon. De szerintem mindegy.
2014. dec. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha az udvaron akarod húzgálni a gépek kábeleit Fi relé is célszerű. [link] A fekete kábelér a fázis, ezt fázisceruzával lehet ellenőrizni. Ezt kell átvezetni a kismegszakítón is. A bekötéshez kérj meg egy villamosabb ismerőst:)Üdv
2015. jan. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!