Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gipszkarton. UD profil helyett...

Zsolt.p kérdése:

Gipszkarton. UD profil helyett stafni fa?

Figyelt kérdés
4 méter belmagasságnál gondolkodom, ki tudnám e váltani valamivel a méregdrága UD profilt. Stafni fa keresztmerevítéssel? Van valakinek bármi jó ötlete?

2014. dec. 30. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Én 10 éve arra gondoltam, hogy nem veszem meg a profilt az álmennyezethez, hanem megoldom a fele annyiba kerülő ún. Bramac léccel (vastag tetőléc). Próbából megvettem egy köteggel, de a felét nem lehetett felhasználni, mert vagy vetemedett volt, vagy csomós és tört, mint a ropi.

Nekem olcsóbb és jobb volt a CD profil.


A vastagabb stafnival se leszel megelégedve, mert nem méretpontosak, néha 1 cm különbség is van, és az is vetemedhet száradás közben, mert ami egy átlag fatelepen kapható, azon egy hónappal korábban még a rigó fütyült!


Az UD viszonylag drága (persze attól is függ hol veszed meg, mert barkács áruházban kb. a duplája a rendes árnak), de méretpontos, és könnyű vele dolgozni.

2014. dec. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én abból csináltam a lakásunk összes helységének álmennyezet vázát amiből te akarod és szerintem jó lett.A méretpontosságra valóban figyelni kell.A főtartókat duplán raktam/facsavar+faragasztó/120cm-enként.Kb 5éve semmi repedés,vetemedés.Amikor készült próbaképpen ráfüggeszkedtem nagyon merev.Majd 100 kg vagyok.
2014. dec. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!