Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Visszaforgatott zuhanyvíz,...

Visszaforgatott zuhanyvíz, működne?

Figyelt kérdés

Nálam két fajta tusolás van, az egyik a tisztasági, a másik a komfort.

Amikor lezuhanyozom gyorsan lemosom magamról a koszt, majd öblítek. Ez a csatornába folyna (pontosabban a szürkevíz rendszerembe)


Utána jönne az érdekesség. Feltölteném egy kevés vízzel a kád alját, majd egy 12 voltos erős szivattyút kapcsolnék be, ami a kád aljából felhúzná a vízet a zuhanyfejbe.


A szivattyú vízéhez egy termosztatikus szeleppel forró vízet csepegtetnék, hogy ne hűljön le.


Minden használat után és előtt forró vízzel átöblíteném, hogy ne büdösödjön be az esetleges pangó víztől.


Nagy macerának tűnik, de a kezdetleges tisztálkodás után órákig lehetne zuhanyozni pár liter vízzel.


2015. jan. 15. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ötlet szép, de nem "hasznos". Ha jól tudom ez nem hozzá vissza az árát, továbbá olyan víz forogna amiben már bacilusok is lehetnek (és már áramot is használsz ami szintén pénzbe kerül).


Én anno fürdővizet akartam használni WC lehúzásra és tök büszke voltam az korszakalkotó ötletemre, majd rá kellett jönnöm, hogy a fejlettebb országokban már ezt rég így csinálják.

2015. jan. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja jobb helyeken simán használnak fürdővizet öntözésre, öblítésre, mosogatásra, vagy mosásra.


Amúgy szerintem nagyjából többe kerülne az egész művelet, meg az áram, mint a víz maga.

2015. jan. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál, az csak visszaforgatott, de nem tisztított...

én próbáltam a kútvizet, esővizet, és hálózati vizet külön felhasználni, tökéletesen sikerült. Igaz, hogy egy kisautó árába került, de sikerült.


Persze baromi bonyolult, úgyhogy visszatértem a hálózati vízhez.


az ötleted jó, csak nagyon sokba fog fájni, ha profi, és nem barkács megoldás lesz.

2015. jan. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"majd egy 12 voltos erős szivattyút kapcsolnék be"


És hány ampert venne fel az a 12 voltos ERŐS szivattyú? Ahhoz, hogy 1200W telesítményű legyen, kellene 100 amper.


De mindegy is, ahogy az előttem kommentelők leírták, ez így bekerülési költségben is, és üzemeltetésben is jóval drágább, mint a megszokott módszer. Ha a víz ára (csatornadíjjal együtt) nem ezer, hanem húszezer forint lesz, akkor már érdemes elgondolkodni, valami hasonlón...

2015. jan. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

ne így állj hozzá.

Úgy állj hozzá, hogy hajlamos vagyok naponta akár félórákat is zuhanyozni, átgőzölni magam, stb. Ez ellazít, méregtelenít.


A vízszámlánk havi 10-20 ezer

2015. jan. 17. 00:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!