Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy hívják az "anya" és az...

Hogy hívják az "anya" és az "apa"-t hivatalosan? (csavar)

Figyelt kérdés
2015. febr. 23. 23:09
 1/8 anonim válasza:
0%
anyacsavar, apacsavar
2015. febr. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez a hivatalos?

Nincs valami alternatív neve?

2015. febr. 24. 00:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A hivatalos megnevezése a csavar és csavaranya.
2015. febr. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogyan előttem válaszoló írta. Csavar, és anya. Bizonyos speciális mérnöki jelöléseknél láttam olyat még, hogy külső menetes rögzítőelem, belső menetes rögzítőelem, de ez nem a klasszikus csavar megoldásokra vonatkozott.
2015. febr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Esetleg az "apa" csavart néha a pontosság kedvéért csavarorsónak is nevezik. Tehát a csavarorsó és a csavaranya alkotják a csavarkötést.
2015. febr. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem, szerintem ezek nem szép elnevezések.

Nincs valami alternatíva?

2015. márc. 2. 20:15
 7/8 anonim ***** válasza:

De, van, egy nagyon régi XIX. század körüli elnevezése.

De, szerintem arra már senki nem emlékszik, vagy csak nagyon kevesek.

Szólították, volt anno, a csavart SRÓF-nak.

bár szerintem ez sem mondható éppen, szép hangzatú elnevezésnek.


Egyébként, nem értem mi a problémád, a kérdésedben a hivatalos elnevezésre voltál kíváncsi.

Arra megkaptad a választ.

amúgy mi más alternatívára gondolsz?

A hivatalos mérnöki, illetve az általánosan használt megnevezéseken kívül, ma már nincs más.

Mint általában, a műszaki szakterületeken, egy bizonyos alkatrésznek, vagy szerszámnak, van egy hivatalos, mérnöki, és egy közhasználatú neve.

esetleg amit még használnak az idősebb szakemberek, az általában, a német nevei, mivel anno, nagyon sok műszaki elnevezést a német mesterek hoztak be.

Az akár szép, akár nem, az van.

Ha más alternatívát próbálsz ráerőltetni, a kutya nem fogja tudni, érteni miről beszélsz.

2015. márc. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hajú Kék válasza:

Létezik egy KÖTŐELEMEK c. szabványkönyv, amelyben műszaki rajzzal, pontos névvel, mérettáblázattal, szabványszámmal megtalálod a keresett árut. (Műszaki Könyvtárban)

Pl. Lencsefejű metrikus menetes csavar M5x25 MSZ....


(Így adják meg a tervrajzokon is a mérnökök. Ez a legpontosabb. A hozzávaló anyát is.)

2015. márc. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!