Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Cellkolor világosbarna alá...

Cellkolor világosbarna alá mivel alapozzak fára? Cellkolor fémre, fára festékkel fogok festeni régi erkélykorlátot. Megcsiszoltam néhol fáig alapozzak valamivel vagy ne? Sajna cellkolornak nincs barna alapozója csak fehér.

Figyelt kérdés
2015. márc. 4. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom,DE!

A Cellkolor "selyemfényú",tegyél bele legalább 1/3 rész lakkot,mert mindent összeszed(por,szösz,pára)egy~két év,és nagyon csúnya lesz.

2015. márc. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Milyen lakk ami nem veszik össze vele?
2015. márc. 4. 19:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha előtte is volt festve valamivel a fa, akkor nem szükséges alapozni. Kár, hogy annak idején, új korában festékkel festették le. Én sok éve fával dolgozom, de mindig elszomorodom, ha látom, hogy festékeket kennek rá új fafelületekre. Én mindig úgy csinálom: Sadolin base alapozó, utána sadolin extra két rétegben, a kívánt színben. Az tíz évre megvédi a fát, és még szép is. Felújítani is egyszerűbb, mert nem pereg le, nem levelesedik.
2015. márc. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Alapozás nem szükséges, lenolajat tegyél bele.
2015. márc. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
nálunk a sadolin nem vált be. se fenyőn se akácon se tölgyön. hiába az alapozó, vagy foltos /tölgy/ vagy mintha elkopna vagy beinná. a barna cellkolorra azt mondta a festékboltos, hogy alapozónak is szokták vinni, ez alá kulon nem kell külön alapozó. érdemes ott rákérdezni. a cellkolortól álomszép lett minden, /jól meghigítottuk/. külonösen szép az okker és a bordó szín. hiányoltam a kéket.
2015. júl. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előzőnek: Ahol a Sadolin nem válik be, főleg többféle fán, ott erős a gyanúja a "user error"-nak... El nem tudom képzelni mit csinálhattatok vele, hogy nem lett jó.
2015. júl. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!