Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Valaki elmagyarázná a hungaroc...

Valaki elmagyarázná a hungarocellvágó készítését? Adott az alábbi cekasz és hogy kössem rá az elektromosságot?

Figyelt kérdés

Lehet hogy nagyon primitívnek tűnök de a lehető legegyszerűbben kellene hogy megértsem. Adott egy kanthal fűtőszál ellenállás huzal. [link]

Én értem hogy többfajta méret és vastagság meg többfajta értékek. De!

Adott egy változtatható univerzális laptoptöltő ami 12V-tól 24V-ig állítható és ezen belül is 5-5,5 Ampert tud.

Kérdezem én hogy a cekasz egyik végét rákötöm a pozitív a másik végét a negatív részre ami kijön a laptoptöltőböl és így akkor már meleg lesz a cekaszom és tudok vele hungarocellt vágni? Vagy kell még közbe valami ellenálás vagy bármi? Vagy ha a cekaszt rákötöm a 220 V-ra akkor nyilván elfüstöl de csak ennyi kell hozzá hogy egyik végét afázisra másik végét anullára kötöm?

Nyilván tudom hogy sok dolog befolyásolja és hogy nem mindegy a Volt sem hogy hány Volton üzemel a cekasz. Meg attól is függ, hogy milyen áramerősség kell neki, hogy milyen vastag anyagot vágok, meg hogy mikor ér bele a cekasz a hungarocellbe stb. De mivel ennek a töltőnek több fokozata van ezért ezt ezzel tudnám úgymond állítani. Vagy esetleg egy régi hősugárzót, vasalót szedjek szét és abban minden benne lesz ami nekem kell?

Ha lehet a lehető legegyszerűbben magyarrázátok már el, hogy egy egyszerű ember is megértse.



2015. márc. 26. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
A cekasz az áramkör része kell hogy legyen. Közvelenül 220-ról nem hinném hogy működne, ne is próbáld meg úgy. trafóról viszont már esélyes a dolog, csak a laptop töltő nem tudom jó- e oda... Legjobb lenne egy fokozatmentesen állítható nagyobb teljesítményű trafó.
2015. márc. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A laptoptöltő úgy le fog égni tőle, mint a huzat. Egy nagyáramú trafót használj, hagyományosat, ne kapcsolóüzeműt.

A cekász maga az ellenállás az áramkörben, a rajta áthaladó áramot, rajta eső feszültséget hővé alakítja.

2015. márc. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én még nem láttam 5-5.5 Amperos laptoptöltőt!


http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__barkacsolas__3950617-h..

2015. márc. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen akkor így értem, hogy a cekasz az ellenállás és akkor ahhoz más nem kell, de milyen trafót? mert mindenki azt írja hogy trafó trafó, de hogy miben találok olyat meg honnan? például a vasalóban sincsen trafó, meg szerintem a hősugárzóban sem és mégis cekasszal működnek. vagy egy régi magnóból ha kiveszek egy trafót ami a 220 Voltot 9 Voltra redukálja le és ha arra rákötöm a cekászt? vagy hogy tudom kiszámolni, hogy az általam belinkkelt cekasz szálból egy fél méterhez mekkora trafóra van szükségem ami hány Voltot ad le. esetleg kocsi akkumulátor töltő?
2015. márc. 26. 21:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Több szempontot kell figyelembe venni. Először is azt, hogy milyen hosszúságú legyen a vágószál, hiszen az határozza meg az ellenállását. (Zárójelben megjegyzem, hogy rúgós szálfeszítéshez megfelelően kell kialakítani a vágóasztalt.) Aztán pontosítani kell a szükséges tápfeszültséget, mert a vágáshoz nem kell izzásig hevíteni a szálat, márpedig a szál ellenállása a hőmérséklettől függően változik. Legjobb lenne ezek kiméréséhez beszerezni egy elektromos mérőműszert, amivel az áthaladó áram erősségét is lehetne mérni. Ezek birtokában kellene egy (kedvező esetben toroid) transzformátort beszerezni, vagy megpróbálkozni valamilyen elektromos fogyasztóval (pl. izzólámpával) sorbakötni, hátha egyszerű módon is megoldható a tápfeszültség kérdése (megfelelő biztonságtechnikai feltételek mellett). Egyenáram alkalmazása kérdéses, mert ekkora áramerősséget olcsó egyenirányítók aligha tudnak kezelni.
2015. márc. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

-A laptoptöltő teljesítménye kicsi.

-Én sima horganyzott vasdróttal csináltam, PC-táppal. Kísérletileg a legegyszerűbb, fogsz egy hosszú drótot (kb. 2m) (mm-nél vékonyabbat), és rövidíted, amíg már sötétben halványan izzik.

2015. márc. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, és utána utánfeszítővel fogod be, mert a melegedéstől nyúlik, tehát pl. rugóval, vagy íj-szerűen hajlított botba.
2015. márc. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%
Nálad nem működik a google? Ott ezer példát találsz szájbarágva.
2015. márc. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!