Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ezt hogyan kell szakszerűen...

Ezt hogyan kell szakszerűen mondani?

Figyelt kérdés

Építeni akarok egy ilyesmi gépet. A vázszerkezethez való anyagot, hogyan kell mondani? Ez zártszelvény?


[link]


[link]


[link]


2015. márc. 27. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
ezeken minden van zártszelvény, L-vas, lapos vas , I- szelvény
2015. márc. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
KöszönöM! A szakitószilárdságukat honnan lehet megtudni? katalógusokban nem találtam.
2015. márc. 27. 14:39
 3/8 anonim ***** válasza:
anyagtól függ
2015. márc. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
oké, de pl egy 20*20*1 S235-ös zártszelvény nyilvan tobbet bír mint egy 40*40*2-es ami ugyanigy S235-ből van.
2015. márc. 27. 14:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen,zartszelveny
2015. márc. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nem bántásból, de itt hagyd abba. mert:


1. az S235 szerkezeti acél. ez azt jelenti, hogy alapvetően nem az összetétele definiálja, hanem a mechanikai tulajdonsága, jelen esetben a folyáshatára. (min. 235 MPa) szóval, ha ezt nem sikerült megtalálni, akkor nagyon nem vagy képben.

2. józan paraszti ésszel is a 20x20x1-es zártszelvényben jóval kevesebb anyag van, mint a 40x40x2-ben, azaz nyilván "kevesebbet bír"

3. a képeken látható szerkezetekben az oldalt futó zártszelvények nyomásra vannak igénybe véve, úgyhogy olyanokkal kellene foglalkozni, mint inercia, kihajlás, amiről szerintem még csak nem is hallottál. (mondjuk valószínűleg az első pontban szereplő folyáshatárról sem)


szóval a saját jól felfogott érdekedben, még mielőtt magadat vagy mást megölsz, felejtsd el ezt a dolgot, vagy legalább napold el, amíg át nem rágod magad némi statika 1-2 jegyzeten. köszönöm

2015. márc. 28. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó tisztában vagyok a statikával, bár amiről te beszélsz az már sziltan (Keresztmetszeti tényezők). A betti tétellel ami a lehajláshoz, szögelfordulás számításához kell. Am a képeken látható cuccnál pont a lényeget hagytad ki: igen a fent fut zsz-ek valóban nyomásra vannak kitéve, de az elhanyagolható az acél teherbirasahoz képest. Ellenben a hajlítás, melyet a mh kifejt...Tudom, h az jott le a fenti kommenteimből, h sik hulye vagyok ehhez, de ez nem teljesen igy van.
2015. márc. 28. 11:42
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os válaszolónak van igaza, inkább bele se kezdj...

1.: ha minden igaz gépészmérnök lesz 3 hónap múlva a végzettségem, így eléggé átlátom, hogy egy ilyen gép megtervezése mekkora munka és milyen háttértudást igényel...

2.: az meg enyhe túlzás, hogy a nyomás elhanyagolható, az is pont olyan veszélyes tud lenni mint a húzás vagy hajlítás, mert ilyen hosszon már megjelenik a kihajlás veszélye is...

3.: Tényleg nem kéne belekezdeni, mert életveszélyessé válhat...

2015. márc. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!