Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Réz tárgyakat mivel lehet...

Réz tárgyakat mivel lehet legegyszerűbben tisztítani?

Figyelt kérdés

Van pár darab réztárgyam és szereném kifényesíteni őket. Jó lenne ha lenne valami polírozós megoldás.

Illetve ha már meg van tisztítva akkor milyen lakkal szokták lefújni hogy ne mattuljon vissza?



#rézpolírozás
2015. márc. 29. 17:46
 1/6 anonim válasza:

Olyanról még nem hallottam, hogy fémtárgyat lakkoznának, azt inkább fára alkalmazzák tudtommal.

A rezet szidollal, vagy fogkrémmel (igen, fogkrémmel!), dörzsöléssel tudod fényesíteni

2015. márc. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Alumíniumnál hallottam illetve láttam lakkozást. Megakadályozza a koróziót.
2015. márc. 29. 18:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Szidollal.
2015. márc. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szinterezéssel szoktak szintelen lakk bevonatot felhordani

pl.réz lépcsőkorlát stb.

2015. márc. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A tisztításhoz, polírozáshoz a Sidol-t ajánlom. A réz tisztításához úgy válassz polírozószert, hogy ammónia szaga legyen, ezek dolgoznak prímán a réznél.

[link]


A réz tárgyakra speciális "rézlakk" kapható.

[link]

2015. márc. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megtaláltam egy megoldást!

Szódabikarbóna és ecet! Rászórom a szódabikarbónát aztan leöntöm kb. fél dl ecettel felhabzik aztán még egy kis víz.

Nem tudom milyen kémiai folyamatok zajlanak le de azért a felszabaduló gázoktól vigyázz!

2015. ápr. 6. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!