Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Alu L-idomot milyen helyzetben...

Alu L-idomot milyen helyzetben kell vágni 45 fokban doboz éleinek fedéséhez?

Figyelt kérdés
A doboz minden élét L-idom fogja takarni. A sarkoknál 45 fokban kell őket minden illesztési pontnál vágni. A kérdésem, hogy hogyan helyezzem az L-idomot a gérvágóba, hogy azt elvágva 45 fokos vágást kapjak? Úgy is jó, ha minden darabot a két élére fektetve vágok, vagy mindegyiket a beépítésnek megfelelő helyzetben kell vágni?

#gérvágó #Alu L-idom
2015. ápr. 13. 20:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
én nem látom így magam előtt mire gondolsz, de előbb próbáld ki papírral aztán kiderül
2015. ápr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Semelyik vágásnál sem fekszik a két élén.

Vízszintes élekhez a lapján fekszik (mindkét vágáskor ugyanazon lapján), függőleges élhez az egyik élén (mindkét vágáskor).

"Jelmagyarázat" a fekvéshez: ágy a falnál. ->hol fekszel?

2015. ápr. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából csak spórolni szeretnék a vágásokkal, mert ez így számításaim szerint 24 vágás. Ha az élein feküdne, nem lenne 45 fokos a végeredmény?
2015. ápr. 13. 21:40
 4/13 A kérdező kommentje:
Vagyis mindenképp 24 vágás lesz, csak egyszerűen arra vagyok kíváncsi, hogy élekre fektetve a vágott él szöge eltér-e a 45 foktól vagy sem.
2015. ápr. 13. 21:53
 5/13 anonim ***** válasza:
Természetesen el fog térni, mivel a két él által kijelölt síkon fog kialakulni a 45°, nem pedig a lapjukon.
2015. ápr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
... és összesen 40 vágás lesz.
2015. ápr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Közben átgondoltam, forgattam fejben, levetítettem a merőlegest és valóban. Megspóroltam 2 selejtet, köszönöm.

A vágások száma meg inkább 48, mert 12 idom van, minden idomnak mindkét végét kétszer kell vágni.

2015. ápr. 13. 22:58
 8/13 anonim ***** válasza:

A vágások száma csak 40, mivel a függőleges élek profiljait végenként 1 vágással el fogod intézni.

Csak mert nem alkuszom... :)

2015. ápr. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Elég jól bánok fejben 3D-s dolgokkal, de ezt most nagyon nehezen tudom feldolgozni, 2 napja csak fejben fűrészelek. És bárhogy is gondolkodok a dolgon, ha egy sarokban 3 idom találkozik, és mindegyik háromszög alakú, akkor azok egyenrangúak egymás számára, tehát nem értem, hogy függőleges idomot miért kell élén fűrészelni, ráadásul miért elég ott nekem 1 vágás. :)
2015. ápr. 15. 01:35
 10/13 anonim ***** válasza:
Igazad van, 48 lesz, bocs.
2015. ápr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!