Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A fi relé teszt gombját...

A fi relé teszt gombját megnyomom és semmi sem történik, de a fi relék érzékenyek arra is hogyha a nullát és a földet összeérintjük és erre le is csap lekéne cserélni?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 14. 20:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
ha a nullát és földet összeérinted semmi sem történik Ezt elvileg meg is foghatod, azért persze ne csináld, mert sose lehet tudni) . A fi relé a nem föld felé vezetés miatt csap le. tehát ha rajtad keresztül a padlóba vezeted vagy ilyesmi
2015. ápr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
A nulla és az érintésvédelem? Na, ha azokat összeérintve leküldi a firelédet, akkor ott baj van.
2015. ápr. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem meg tök normális, hogy leveri a fi relét, ha valahol összeérinted a 0-át a földdel.

Nem kell más, csak egy fogyasztó a védett hálózatban, aminek van valamennyi felvétele, ugyanis a fi relé pont azt figyeli, hogy ugyanannyi áram "folyik"-e ki a 0-n, mint amennyi bejön a fázison, mert ha nem, akkor valahol -mondjuk épp a testeden át- leföldelődött.

2015. ápr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%
de a se a 0-ban se a földben nincs fázis így ha összeérinted semmi sem történik
2015. ápr. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egy villanyszerelő azt mondta a fi relé arra is érzékeny!
2015. ápr. 15. 06:26
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Ha a teszt gombra nem old le, már akkor baj van. Ha a nulla és a védővezető összeér az fi relé után, akkor is le fog oldani, mert nem ugyanannyi áram folyik a nullán, mint a fázison.
2015. ápr. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

a teszt gomb azt csinálja, hogy a FI belsejében egy ellenálláson keresztül hibaáramot produkál és ez oldja le. ha nincs a FI relén villany, akkor nem is működik ebből kifolyólag.

ha van villany és a teszt gombra nem működik, úgy lehet belső hiba, és érdemes lenne kicserélni (persze ettől még lehet jó, de kicsi az esély és nem próbálható/tesztelhető)

Nullát és fázist összeérinted, vagy lemegy vagy nem, ez nem mérvadó, attól függ hol zárod rövidre.

2015. ápr. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
bocs, az utolsó mondatot elírtam. fázis helyett nulla.
2015. ápr. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
védővezető na.... még fáradt vagyok
2015. ápr. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én csináltam egy tesztert, ami egy villásdugó, ahol a fázist rávezettem a védőföldre egy ellenálláson, ami kb. 40mA-t visz át. Ha simán és elfordítva bedugva se vált le, akkor

-hibás a fi relé

-nincsen bekötve a védőföld az adott konnektoron

-az adott konnektor nem a fi-relé áramkörén van.

Ha a nulla és a védőföld összeérintésére lecsap, akkor nagyon nem rossz, de az érzékenységét így nem ellenőrizted. Lehet hogy nem 30mA hibaáramra vált le, csak 300-ra... Persze a valószínű magyarázat az az, hogy a fi relé jó, csak a tesztgomb rossz.

2015. ápr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!