Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Olyan gépet szeretnék barkács...

Olyan gépet szeretnék barkács célra, amivel fúrhatok falba (vakolatba, szilikátba), fába is, esetleg fémbe keveset, illetve csavarozni is tudok vele, milyen gépet vegyek ehhez?

Figyelt kérdés
Sajnos nem értek a gépekhez, de jól gondolom, hogy ütvefúrót kell keresnem?

2015. ápr. 14. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Makita Maktec MT817, kb 15ezer körül van, szerintem barkács célra tökéletes választás lehet.

És nem egy gagyi hulladék.


Üdv.

2015. ápr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. A Maktec gépeket a Makita gyártja, barkács célra, de kiváló minőségben. A barkács kategória legmegbízhatóbb termékei.
2015. ápr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]

ez pedig egy erősebb változat, ha nagyobbat szeretnél.

2015. ápr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egy ilyen géppel csavarozni is lehet? Csavart be-, ill. kitekerni?
2015. ápr. 15. 17:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen lehet. Én is ezzel szoktam.

Annyi hogy, mivel ez egy fúrógép és nem csavarbehajtó így óvatosan kell nyomni a gázt(a gomb fokozatos lenyomásával szabályozható a fordulat),mert ha az ember nem figyel akkor könnyen beleszalad a csavar az anyagba jó mélyen.


Üdv.

2015. ápr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy az előttem szóló leírta. Lehet vele csavarozni is. Egyébként elsősorban azért látták el irányváltóval, hátramenettel a gépet, hogy lehessen vele csavart kihajtani, hiszen ennek a funkciónak fúrásnál nem sok hasznát venné az ember.
2015. ápr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egy ilyen Makita gép alkalmas arra, hogy keverőszárral pl. glettanyagot, aljzatkiegyenlítő betont bekeverjek vele?
2015. ápr. 20. 22:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Alkalmanként igen.

De igazából egy fúrógéppel sem ajánlott habarcsot stb.. keverni, tönkreveri a csapágyakat.

A keverőszár igazából a "szegény ember vízzel főz" kategória.

Keverőgép az igazi hozzá.


Üdv.

2015. ápr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak alkalmanként használnám, és kb. egyszerre fél vödör (10 literes vödör félig) kevernék benne maszlagot. Majd óvatos leszek.
2015. ápr. 21. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!