Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Láncfűrészbe lánckenésre jó a...

Láncfűrészbe lánckenésre jó a sima fáradt motorolaj vagy bármilyen kicsit sürübb olaj?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 15. 20:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Erdészeti munkások valahol a neten írtak olyat hogy fáradt motorolajat használtak.
2015. ápr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Fáradt olajat azért már nem raknék lánc fűrészbe sem .
2015. ápr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Jó. Csak ne az erdőt szennyezd, ha lehet. De otthonra jó.. :)
2015. ápr. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
A gép olajszivattyúja nem fog örülni a fáradt olajnak. A régi stilek még nem voltak kényesek ilyesmire, mindennel elmentek, ma már nem olyanokat gyártanak. Van lánckenőolaj, az biztosan jó láncot kenni, a fáradt olajat kend inkább a fakerítésre, ha van.
2015. ápr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Az erdészeti munkások valószínűleg lenyúlták a cégtől kapott lánckenőolajat, és eladták, vagy becserélték a kocsmában egyéb életelixírre, aztán elhozták otthonról amit az ezerkettes zsigából leengedtek. Én is dolgoztam erdészetnél fakitermelésben, de soha nem használtunk fáradt olajat lánckenéshez, minden anyagból megkaptuk a gyárilag előírtat (kétütemű motorolajból és lánckenőolajból is.) Lehetőleg lánckenőt használj, ha nincs, akkor olcsóbb, de tiszta motorolaj is megfelel. Fáradt olajat ne használj.
2015. ápr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Azért van egy kis különbség a tiszta lánckenő és a fáradt amolyan közt. Erre a feladatra kell az a nyúlós, sűrű, mindenhova bepofátlankodó, forgácsot nehezen benyelő trutymó. Erre az egyre jó, de erre nagyon.
2015. ápr. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Használtam én is fáradt olajat, de már leszoktam róla.

Messze nem látja el úgy a feladatát mint az oda való olaj, hamarabb megy tönkre a lánc, kard.

Ráadásul magadat is szennyezed, mert a fáradt olaj permetet beszívod, míg a sűrűbb kenőolaj nem porlad olyan könnyen.

2015. ápr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 puritan ***** válasza:
59%

A fáradt motorolaj teljesen megfelel a láncfűrészhez.


Ha a fáradt olajat a kannában néhány hetet-hónapot állni hagyod, a sűrű fekete trutyi lemegy az aljára, és a szintén sötét színű, de viszonylag tiszta olaj leönthető róla.

Gondolj bele, az autóból leengeded az olajat a megadott kilométer futás után. Ha nem tennéd, az autó ugyanazzal az olajjal ugye elmenne még ugyanannyit, anélkül hogy bármi baja lenne. Egy autó motorjában pedig azért kicsit nagyobb hőmérséklet van, és komolyabb kenési igényeknek kell eleget tenni mint egy fűrésznél. A fűrészben egyetlen egyszer kell kennie a láncot, aztán kimegy a forgáccsal együtt.

A fűrész olajszivattyúja pedig egy végtelenül egyszerű szerkezet. Csak akkor árthat neki az olaj, ha valami szennyeződés van benne. Az meg lehet bármilyen olajban.


Én évek óta összevágok itthon évi 12 erdei m3 fát, és mindig fáradt olajat használtam. Ugyanaz a fűrészem van azóta is.

2015. ápr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 42CrMo4 válasza:
Nem ajánlanám a fáradt olajat . A legolcsóbb Tesco gazdaságos olajat inkább . 15 W 40 megteszi .
2015. ápr. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Tedd fel a kérdést magadnak:

Vajon miért nevezik a lecserélt olajat fáradt olajnak ?

Valószínűleg azért mert elvesztette a kenő képességét és nem látja már el a feladatát megfelelően.

Ráadásul a fáradt olajban elég sok korom is összegyűlik, ami ártalmas a kenés szempontjából.


Volt időszak, hogy egyéb okokból én is olcsó noname motorolajat használtam spéci lánckenő olaj helyett.

Amit spóroltam az olajon ráköltöttem a láncvezető meg a lánc cseréjére. Sokkal gyorsabban kopott mindkettő.

A fáradt olajos lánckenés híveinek üzenem, hogy záptojásból is lehet rántottát csinálni ! :))

2015. ápr. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!