Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kapcsoló csatlakozó bekötés,...

Kapcsoló csatlakozó bekötés, mi a hiba?

Figyelt kérdés

A szituáció:

Van egy szivattyúm aminek az elektromos kábelét bekotottem egykapcsolóba 3 fazis igy hasznaltam semmi gond, de ez egy belteri kapcsolo es kicsereltem egy kulterire amikor kinyitottam a kültéri kapcsolót benne : 4 csatlakozo egyik oldalt 4 a masik oldalt nekem meg ugye 3 at 3 at kell bekotnom oldalankent. Semmi felirat nem volt hogy melyikbe melyiket kell kotni szoval bekotottem a ket szelere kettot es a semleges kabelt meg a kozepso ketto valamelyikébe masik oldalt ugyanezt. Bekapcsoltam minden mukodott kb 2 percig utana levagta a biztositekot illetve mintha elkezdett volna melegedni. Mi a hiba es hogy kéne ezt csinalni?

A valaszotokat előre is koszonom


2015. máj. 15. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
3 fázis nagyot rug! Szerelő ha nem értesz hozzá! Én is teszem!(Y)
2015. máj. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha nem új a kapacsoló, akkor lehet, hogy oxidos/koszos az érintkezők felülete, vagy a nem megfelelő kötés miatt melegszik a kapcsoló, egy fázisban rossz a kontakt, így kettőben nő az áram értéke.

minden kérintkező elektromos felületnek tisztának kell lennie, és jó kontaktal kell zárnia. ha régi a kapcsoló dobd ki és vegyél újat. reszelgetni nem érdemes, mert a több rétegből felépülő érintkező felület tönkremegy.

2015. máj. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Inkább ne kísérletezz. Ha jól gondolom egyfázisú a szivattyúd. és azt nem vagy képes bekötni. Én ezt nem eröltetném.
2015. dec. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"a semleges kabelt meg a kozepso ketto valamelyikébe".

Mi az a semleges kábel?

2015. dec. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.... kedves kérdező, a legjobb úton haladsz, hogy kábel végén füs5ölgó széndarabként végezd! Nem értess6 hozzá, NE NYÚLJ HOZZÁ!
2015. dec. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 janos.pete válasza:

Nem ismered a kapcsoló kiosztását,(átadási pontokat). Fogalmad sincs mivel játszadozol. ÉLETVESZÉLYBEN VAGY! Egy rossz bekötéssel másokat is életveszélybe sodorsz. Hívj szakembert, ne kisérletezz, az áram nem játék. Nemcsak elektromos tüzet, de HALÁLOS ÁRAMÜTÉST IS OKOZHATSZ!

Azonnal hagyd abba "barkácsolást". Nem hiszem hogy bármelyik családtagodnak is vissza tudnád adni az életét, de ahhoz nagyon jó úton jársz hogy elvedd.

2015. dec. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!