Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudnám legegyszerűbben...

Hogyan tudnám legegyszerűbben letenni a betonoszlopokat? Muszáj ásnom? Ennyire elég letennem? Támasztó oszlop kell?

Figyelt kérdés
Drótkerítést csinálok, csak ideiglenesen 6 hónapra, utána költöztetni szeretném. Van aki azt mondja van valami speciális fúrógép így nem kell kiásnom ásóval minden oszlopnak. Van ilyen? Mondták még, hogy betonba tegyen, de a költöztetés miatt nem akarom. 240 cm az oszlop és 60 cm-re szeretném letenni a földbe, mellette tudok géppel döngölni. A leghosszabb szakasz 10 méter, így ha nem baj, a támasztó oszlopokat is kihagynám, hogy egyszerű legyen elbontani.

#kerítés készítés #betonoszlop lerakás
2015. jún. 24. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi nemrég csináltunk kerítést, és ki kellett szednünk a régi betonoszlopokat. Azok szerintem legalább 30 éve ott voltak, de 20 biztosan. Az a nagyon régi, hagyományos vaskerítés volt, tudod, függőleges vasak, egy vaskeretben. Vidéken mg ma is ez van minden második háznál.

A betonoszlopok csak jól le voltak ásva, egyáltalán nem kell neki plusz betonozás. Támasztó oszlop meg főleg nem. Nem hidat építesz. :)

Az a spaciális fúrógép nem egy nagy dolog, biztos van ismerősöd, akinek van is, úgy hívják, hogy földfúró. Valóban egyszerűbb és gyorsabb, mint ásóval ásni, ráadásul ásóvel nem is tudsz lefelé egy hosszú, keskeny folyosót megásni, csak egy nagy gödröt.

Van kézi földfúró, nekünk ilyen van, leszúrod, és forgatni kell, mindjárt linkelek egy képet.

Meg van gépi is, azzal még nem dolgoztam, gondolom elektromos.


[link]

2015. jún. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
8x8-as 240 cm-es oszlop dróthoz. Köszönöm a választ, akkor kerítek földfúrót.
2015. jún. 24. 18:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha van építési vállalkozó ismerősöd,aki utakat épít,akkor kérj tőle használt gyémántvágó korongot. Nekem is abból van(230-s)...nagyszerű dolog,egy órán belül kész van,egy hegesztő,és egy vágó(flex),és egy darab cső kell hozzá még.
2015. jún. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A gépi földfúrónak szerintem csak benzines változata van, illetve traktorokra szerelhető, kardánnal meghajtott nagyobb teljesítményű változat. Elektromossal én még sehol nem találkoztam. Arra a célra, amire te szeretnéd, meg fog felelni a kézi földfúró is, vagy ha tudsz, kérjél kölcsön valahonnan egy benzinest. 60 centi mélyre tökéletesen megfelel, meg fog állni beton nélkül is.
2015. jún. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Esetleg az oszlopokat rakd körbe tőrt kővel és jól döngöld le .
2015. jún. 25. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi kézi földfúróval csináltuk,fárasztó nah...15 betonoszlopot kellet letenni.Sima ásóval nem jó csinálni.
2015. júl. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Támasztóoszlop a kapukhoz két oldalról kell!Befog dölni nélküle.
2015. júl. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!