Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha vizes lett az elektróda...

Ha vizes lett az elektróda kiszárad magától?

Figyelt kérdés
Rutilos elektróda vizes lett. Kuka vagy kiszárad idővel?

2015. júl. 9. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:

A hegesztőknél előírás, hogy az elektródákat a dobozból kivéve kemencében szárítani kell egy órácskát. a rutil nem lehet nedves.


otthon ezt én a zasszony örömére a sütőben szoktam csinálni..

fél óra kétszáz fokon, és tökéletes.


ne dobd ki a kukába, annak semmi baja, csak vizes. légkeveréses sütő még jobb.

2015. júl. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
El ne dobd, kiszárad, és semmi baja nem lesz, mint ahogy az előttem válaszoló is írta. A rutilos elektródát egyébként én még soha nem szárogattam hegesztés előtt. Általában esab-ot használok, rutilosból ok46.16-ot. Ha száraz helyen van tartva, én még nem tapasztaltam vele ívgyújtási gondokat, vagy más egyebet. Ha olyat hegesztek, ahova bázikus elektróda kell, ott már kínlódásos, ha nincs előmelegítve, szárítva, de ott is csak annyit tapasztaltam, hogy nehezebb az ívgyújtás, illetve ív ujragyújtás. Persze biztosan nem árt a rutilosnak sem az előmelegítés, szárítás.
2015. júl. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
okés köszi. akkor elég neki annyi is, hogy kiteszem a napra?
2015. júl. 9. 23:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg fog száradni a napon is, és utána ugyanúgy fogod tudni használni.
2015. júl. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

akár bázikus, akár rutilos, tedd a napra(persze ne hagyd a dobozban)

bocs..

2015. júl. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!