Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet egy családi ház...

Hogyan lehet egy családi ház elektromos hálózatát ellenőrizni, hogy rendesen vannak-e bekötve a vezetékek, jó-e a földelés, stb?

Figyelt kérdés
2015. júl. 27. 16:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

ha leírnád melyik városban, vagy településen laksz,biztosan tudna neked valaki ajánlani megbízható szakembert!

ha nyíregyháza vagy környéke akkor én ajánlhatok egypárat!

2015. júl. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felajánlást, de egyelőre csak a fenti kérdésemre kerestem a választ. Ha szakembert keresek majd, kiírok rá újabb kérdést.
2015. júl. 29. 16:44
 13/13 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Az a helyzet, ha csíp a mosogép az alapból tőbb problémát vet fel. Az egyik, hogy a mosogéped fűtő betétén van egy tűhegynyi lyuk, ami a fütő betét végének a kezdetét jelentheti, ilyenkor a a nulla pólushoz van közel a lyuk, igy nem csapja le a kismegszakítót de csíphet mert a vizen keresztül várodik az áramkör.Ha megfordítod a stekkert a konektorban rögtön lever heti de nem biztos,már ha ez a probléma.A másik ilyen lehet, folyi a mosogépeg és a motorra folyik akkor is csíp, még nem találta meg a víz, a legrosszabb részt a tekercselésben ahol a lakkozás,a szigetelés gyengébb. De ez mind a két esetben felveti a kérdést, hogy jó-e a földelés, mert ez csak ilyen estben fordul elő. Ha pl. nincs nullázott földed, vagy valahol hibázik a kötésed a födnél, vagy a konektornál romlott el a földelés, esetleg a gépben. Na mostmár részletesen leírtam neked, de lehet más dolog is, sokat tudnék róla mesélni. A lényeg,hogy meg kell keresni a hibát és ez olyan hiba, amit szakértelem nélkül nem igazán találsz meg, még sokszor úgy is nehéz, hidd el én sok féle villamos hibát kerestem életem során. Amit tudk javasolni egy érintés védelmi mérés,hát nem olcsó és nem mindenki végzi, csak akinek van külön képesítése reá, ezért nem olcsó és ad róla jegyzőkönyvet is.Igaza van a többi hozzászolónak, bizd olyanra aki ért hozzá,reméljük nem szélhámos, mert van villamos embernek egy mondása, ami nagyon igaz: a fesz alatt álló berenbezés látszatra teljesen olyan mint a feszültség mentes, csak a fogása telyesen más! A viccet félre téve, az ilyen mérés pontosam megmondja melyik konnektor nem jó és hogy esetleg a hálozat sem jó. Ezek után jöhet a mosogép szerelő, ha baj van a mosogéppel. Üdv.

2015. aug. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!