Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fenyő ágyat hogyan tudnám...

Fenyő ágyat hogyan tudnám megjavítani, hogy ne recsegjen amikor kicsit is megmozdulok rajta?

Figyelt kérdés
A négy oldal karmokkal van összerakva, a karmokat rögzítő csavarokat kivettem és bútorragasztóval már átkentem majd újra behajtotta, az illesztéseket is szét akartam ütni gumi kalapáccsal és újra ragasztani de meg sem mozdul így azt nem tudtam megcsinálni. Az illesztésekbe ha fújok WD40-et az segít? azt olvastam hogy másoknál ez segített, de olyan szorosak az illesztések/ragasztás, hogy lehet be sem szivárog a WD40. 6 lába van az ágynak, ebből 3 nem éri a talajt (vacak laminált az albérletben) de próbáltam kipóckolni papírral és csúszás gátlós gumis anyaggal, de nem javult sokat. Korábban már szétszedtem és átzuhanyoztam az illesztéseket hogy bedagadjon a fa, akkor 2 napig nem recsegett, majd újra kiszárad és recseg. valami ötlet? nyilván újra kellene ragasztani az lenne a legjobb de nem bírom szétütni, már a fa látja kárát ahogy ütögetem a kalapáccsal de nem jön szét. Köszönöm.
2015. aug. 11. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Kevés olvasztott (NEM FORRÓ) viaszt csöpögtess az illesztésekbe, az megakadályozza a nyikorgást. (Aztért kell olvasztottnak lennie, hogy be tudjon folyni a résekbe)
2015. aug. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
pont ez a baj, annyira szorosak az illesztések, hogy szinte semmi rés nincs ott. még hajszálnyi sem. Gondolom a csapolás belsejében nyikorog egymáson a két fa.
2015. aug. 11. 11:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Az olvadt viasz befolyik!
2015. aug. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csapolásnál megfúrod, és hajtasz bele zsírzógombokat :-)

Viccet félretéve ilyennel kínlódtam én is hónapokig, próbáltam mindent, a wd40-et is. A vége az lett, hogy asztalos haver elvitte egy hétre, a műhelyében valamit csinált vele, azóta jó lett. Ha nem felejtem el, meg fogom tőle kérdezni, és írok.

2015. aug. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!