Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mire kell figyelni a klikk...

Mire kell figyelni a klikk rendszerű (tehát nem leragasztós) laminált parketta lerakásakor, hogy utána ne csússzon szét?

Figyelt kérdés

Egyismerősöméknél láttam, hogy az összeillesztésnél állandóan szétcsúszik nekik, és kb 1 cm-es rés van az összeillesztés mentén. Nem valami szép... Pedig szakember rakta le nekik.

Áz általánosan jellemző hiba, vagy ott szúrtak el valamit?

Mi is most ilyet szeretnénk lerakni, és ráadásul nem akarunk külön szakembernek fizetni a lerakásért, a párom fogja csinálni...


2008. szept. 7. 11:10
 1/7 anonim válasza:
71%
Szia! El kell keserítselek, másoknál és máshol is szécsúszik, függetlenül attól hogy szakember teszi e le vagy sem. Nekünk is szétvan csúszva, és rokonunknak is, meg az egyik csoporttársamnak is. Pedig én mondtam anyuéknak hogy hajópadlót akarok, nekem is ezt a hülye lamináltat tették le :S :(
2008. szept. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Nálam sem jött be!

Nem csúszott szét, hanem felpuposodott, túrabakancsban kell a szobában közlekedni, ráadásul jó drága volt.

Ja és nálam is "szakember" rakta le!

2008. szept. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező és válaszolók!

Nem vagyok "szakember", de akikkel ti találkoztatok, az sem volt az. Eddig kb 250 m2 lamináltpadlót raktam le saját lakásomban kezdtem, majd rokonoknál, ismerősnél, majd a saját házam nagyrészében, mert úgy megkedveltem. Raktam már le legolcsóbbat, drágábbat, ragasztóst (tévedés ne essék, azt sem szabad leragasztani, csak a nútokat össze!), klickest, billenő klickest!

Sehol semmi probléma nem jelentkezett!

A laminált padlók csomagolásában, általában minden 4. csomagban van egy képes (és ha szerencsétek van, magyarnyelvű) útmutató, ami nem hülyeségből van ott. Ha azokat pontosan betartjátok, nem lehet baj. Biztosan a netről is le lehet tölteni lerakási útmutatót. Ha a burkolandó felület síma, nem nedvesedik, nyugodtan megcsinálhatjátok házilag. Egyébként a billenő klickes a legjobb szerintem. Ha kell azért konkrét lerakási tanács, szóljatok, adok szívesen!

2008. szept. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Sziasztok. Nekem volt szerencsém lerakni és nincs probléma vele. Írtam is róla jó pár segítséget, amit itt megtalálhatók: [link]
2008. szept. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban el kell olvasni a benne lévő papírt és egy kis ügyességgel gyorsan és jól le lehet rakni. Ha szétcsúszik az a "mester" hibája. Ha nem ragasztod, vigyázz nagyon hogy vizet ne kapjon sehol, mert akkor púpos lesz és szétrohad.
2008. szept. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! Megnyugtató, hogy nem az a normális, hogy zétcsúszik, azért nem annyira olcsó, szóval nekünk elég nagy beruházásnak számít :).

Azóta megtudtam, hogy amit a barátnőméknél láttam, az más mint amit mi veszünk majd, mert azt úgy kellett egymásba tolni mint a puzzle darabkáit (nem egészen úgy, de leginkább ahhoz hasonlít). Azt a típust a boltban sem ajánlották..

Remélem a másik jó lesz!

Még egyszer köszi mindenkinek a segítséget!

2008. szept. 10. 20:23
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk sincs vele probléma és nem szakember rakta le..

Azért puposodik fel mert ki kell hagyni a 1-2 cm a széleken!! mert mozog a fa..

2008. szept. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!