Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Befolyasolja-e barmiben a...

William Tell kérdése:

Befolyasolja-e barmiben a gepek mukodeset ha stihl helyett ezutan husquarna adalekot teszek a benzinbe?

Figyelt kérdés
Ugy ertem nem art-e nekik?
2015. szept. 6. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen a sthil cégnek kevesebb lesz a bevétele, a husquarnának pedig több...


Mi a két adalék neve? Mit tartalmaz? Milyen gépek, és pontosan mit ír a gépkönyvük?

2015. szept. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmiben.
2015. szept. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindkét gyártónak minőségi kenőanyagai vannak. Amire oda kell figyelni, az az, hogy amelyik gépnél pl szintetikus kenőanyagot ír elő a gyártó (Stihl egyes modelljei), abba a Husquarna olajból is a szintetikusat használd. Egyébként tökéletesen meg fog felelni, de ugyanez van fordítva is, a Stihl olajak is mehetnek bármilyen más gyártó gépeibe.
2015. szept. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, nem semmi gépkönyv vagy ilyesmi. Ennyire azért nem nagy gond, csak van a családban pár műszaki szaki, aki azt állította, hogy a Stihl-nek az adaléka savas a Husinak meg lúgos kémhatású és ezért nem célszerű váltogatni őket. Én nem vagyok hozzáértő, sem kémikus, csak a gépeket használom, ezért kérdeztem.
2015. szept. 11. 10:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindkettőnek van többféle adaléka. A husqvarnának van hp, ls (low smoke) xp betűjelzéssel ásványi, félszintetikus, illetve teljesen szintetikus. A Stihlnek is van hp, hp super, illetve hp ultra olaja, fentiek szerint eltérő összetételel. Ugyhogy a szaki ismerőseid szerinti kémhatás-különbség úgy, ahogy van, hülyeség.
2015. szept. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!