Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 6 db műanyag nyílászáró (3...

6 db műanyag nyílászáró (3 pár + 1 erkélyajtó) finombeállítása (< fél óra munka),5000 Ft. Ez korrekt?

Figyelt kérdés

Szóval, kicsit ledöbbentem. Kihívtuk az ablakos szakembert, miután 2 kilincset is ki kellett cserélni a lakásunk kb. 3 éve beépített műanyag nyílászáróin. Ezekben műanyag a kilincs fémjét közrefogó henger alakú rész, ez kikopott, a fém eltört, kilincs nem működött. Persze, már nem volt garanciális (utóbb derült ki). Ezeknek (az eredetileg beépített kilincseknek) 1500 Ft darabja. Az újaknak, aminél a henger alakú rész fémből van és ezért tartósabb, 2500 Ft darabja. Na, eredetileg azért hívtuk a szerelőt, hogy nézze meg, cserélje ki ezeket. Úgy tudtuk garanciális, de persze már nem az. Ehhez képest, azt még aláírtuk, hogy 2-szer 2500 Ft-ot kiperkáljunk az új, jobb minőségű kilincsekért, de a többi!!! A kilincs csere nem nagy munka: 1-2 perc, csak egy kis csavarhúzós munka. Én is megcsináltam volna. Rápillantott a szakember az ablakokra, azt mondta, nincsenek jól beállítva. Darabját 1 ezerért, azaz párját (1 nagy + 1 kis panel ablak) 2 ezerért akarta beállítani. Mondtuk, hogy nekünk ez kicsit sok. Végül 5 ezerért állította be az összeset. Persze feketén. Szerintem így is piszok drága volt, hiszen nem egy nagy munka. Összesen fél óránál többet nem volt itt. A "finombeállítás" is csak annyi volt, hogy egy imbuszkulccsal tekert egy pár fordulatot. Nem tudom, de én erre "kicsit" sokallom az 5 ezer forintot. Fél óra melóval annyit keresni, amennyit én 8-9 óra munkával keresnék... Nem tudom, no. Javítsatok ki, ha én nem vagyok elég tájékozott!

Hozzátartozik az igazsághoz, hogy azt mondta, ezek után már nem lesz vele gond, vagy ha esetleg mégis, akkor ingyen megcsinálja. De az is hozzátartozik, hogy anno 460 ezret már kifizettünk önrészként a panelprogramért.


2010. márc. 12. 23:49
 1/8 anonim válasza:
51%

Szerintem nem sok.


1. kiment a helyszínre. Nem tudom, honnan-hova, de az üzemanyag nem olcsó.

2. volt nála megfelelő szerszám, amivel a beállítást el tudta végezni. A szerszám sincs ingyen.

3. tudta, hova kell nyúlni. A szaktudást sajnos az emberek elég nehezen értelmezik áruként, pedig a tudás is árucikk!


Képzeld el, hogy elromik az autód. Napokig szerelik, izzadnak mellette a szakik. Fizetsz érte 20 000 Ft-ot és az autód nem tökéletes. Vagy pedig egy hozzáértő két kis mozdulattal megoldja a problémát, az autó tökéletes és fizetsz 30 000 Ft-ot. Melyik volt drága?

2010. márc. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Ne haragudj, de ne úgy képzeld el, hogy ő nyolc órában ezt csinálja. Tudod ezt a legtöbben meg tudják csinálni maguknak.
2010. márc. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Az internet nem drága?
2010. márc. 13. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
nem drága szerintem. az ablakos télen nyáron ilyen rohadt ablakokat épít be pl építkezéseken
2010. márc. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A taxi nem drága?


Ez az ember történetesen éppen rá is ért neked! Plusz a fentiek. Nem drága. Ha az, legközelebb megcsinálod magadnak.

2010. márc. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ki kellett hívnunk a gázszerelőt. Eleve megmondta, hogy akkor jön, amikor van erre más munkája is. Csak a kiszállási díja volt 5 ezer forint (úgy, hogy a szomszéd faluba is jött, ami távolabb van tőle, mint mi) Ha számlát kértünk volna, a kiszállásra és a javításra is rátette volna a 25%-ot. Mivel volt egy alkatrész, amit cserélnie kellett, mégegyszer ki kellett jönnie (persze csak amikor erre van dolga), ezért a kiszállásért már "csak" 3 ezret kért + a beszerelés.

Ehhez viszonyítva a tiétek még olcsó is volt.

2010. márc. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 lali az állat ***** válasza:

Mindig ki vagyok akadva,mikor teleírják a panaszfalakat,hogy ilyen drága meg olyan.

1. Nézz utána a neten.Kb. 20 kattintás után találsz legalább 5 kereskedőt-üzletet,akinél 2-800 Ft-ért találsz ablakkilincset.

2. "Én is meg tudtam volna csinálni." ld. első pont,csavarhúzód meg csak van otthon.

3. Arról senki nem tehet,hogy 5000 Forintot keresel 8 órában.

4. Üzemanyag,egyéb költséggel is jár egy szerelés.

5. A "nem kérem" is válasz,akkor kell "bátornak" lenni,mikor a szaki kimegy és felajánlja a javítást.

6. A panelprogram ablakainál nincs drágább dolog a világon. Körbe kellett volna kicsit járni a piacot,szintén neten.

7. Garanciális. Törvény szerint 1 év teljes körű garancia és további 4 év szavatosság vonatkozik a nyílászárókra is,ami azt jelenti,hogy az első évben anyagi ellenszolgáltatás nélkül köteles a kivitelező a javítást elvégezni,a következő 4 évben a meghibásodott alkatrészt nem,csak a javítás költségét kell kifizetni.Ami könnyen lehet,hogy az 5000 Ft-nak a többszöröse is lehet,attól függ,milyen rezsiórabérrel dolgozik a kivitelező.

Szóval szerintem örülj,olcsón megúsztad-főleg,ha azóta hibátlanul működik az ablakod.

2011. jan. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon ügyfélbarát volt!
2018. júl. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!