Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet hideg levegőt előállítani?

Lehet hideg levegőt előállítani?

Figyelt kérdés

Egy házi készítésű klímára pályázok. De semmi ötletem nincs hogy hogy tudnék víz segítségével hideg levegőt előállítani.

Van egy példám , ami nem a leghatékonyabb de azért leírom :)

tehát a szerkezet: Van egy 25 literes hordóm , amibe kb. 3/4-ig töltve van vízzel. És még van benne egy 1,5 literes jéggel teli pet palack. A hordó alján levegőt juttatok be egy kompresszor segítségével. A hordó teteje szerintem vizes lenne a pára tartalom miatt ( mert zárt rendszer) ezért valahogy ki kell juttatni. A hordó oldalának alsó részéből menne ki egy cső , ami egy

motor hűtőradiátorába folyna keringető szivattyú segítségével( hűtőradiátort fújná egy ventilátor). A hűtőradiátorból visszamenne a hordóba és így forogna a víz körbe-körbe. Ebből a kérdésem az lenne hogy a kompresszorral nyomatott levegő hűtené a vizet vagy melegítené ?


2010. márc. 13. 16:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem egyszerűbb inkább egy klímát venni?
2010. márc. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kompmresszorral nyomatott levegő felmelegszik mint minden összenyomott gáz.
2010. márc. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
És hogy pótolod a jeget? Ez olyan, mintha a bűvész betenni a nyuszit a kalapba mutatvány előtt.
2010. márc. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem , épp ezért akarok házi klímát valahogy bűvölni minthogy vegyek egyet amit 5millióé hajlandóak beszerelni.

Jégpótlás: ara valahogy nemgondoltam :):(

Akkor valami ötletet mondjatok... ;):)

2010. márc. 13. 17:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Mobil klímát nem kell szerelni, max. minimális barkácsolás.
2010. márc. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajna hibás elgondolás. A hatásfoka nagyon rossz arról nem is beszélve, hogy a légköbméterre vetített teljesítmény az alapja az egésznek, gondold végig hány fokos vizet kellene előállítanod ahhoz, hogy egy nappalit lehűts 2 fokkal. Nyáron a te hordódba max.15 fokig bírod jéggel lehűteni (honnan szedsz annyi jeget?) a vizet, mire beér a csőrendszeren keresztül a házba felmelegszik 20 fokra, egy autóhűtőn keresztül percenkén kb 1 köbméter levegőt fúvatsz át. Egy 5*3 méteres szobában 35-40 köbméter levegő van ez azt jelenti, hogy kb 40 óra alatt tudnád levinni 25 fokra a hőmérsékletet...

hát...

Ennél azért olcsóbb egy klíma; 100.000 Ft beszerelve

Ha házi megoldáson gondolkozol hatékonyabb a hordós megoldásnál egy vizes lepedőket lengető gépezetet tervezni

2010. márc. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Áss el a kertben 2m mélyen 50m hosszan PVC lefolyócsövet, és egy sima ventillátorral azon keresztül fújjad be a levegőt a lakásba. A föld olyan mélyen nyáron is kb 12-15 fokos, az lehűti a levegőt is.


Nnnna azért nem teljesen sima az a ventillátor, amit be kell ehhez szerezned, kb 30eFt. És a cső sem olcsó, meg a földmunka sem. De az üzemeltetését olcsón megoldhatod. Én ilyet csináltam.

2010. márc. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
1 ausztráliai módszer: 1*1*1 méteres kocka 4 függőleges oldalai kb. 10 cm vastagon fagyapottal (vékony hosszúra forgácsolt fa) lazán megtöltve. Fentről vizet csorgatnak rá, amitől nedves lesz. Ezen ventillátorral levegőt áramoltatnak keresztül, az elpárolgó víz lehűti a levegőt, és párásítja az amúgy is túl száraz levegőt. Ha a levegő túl párás, nem igazán műxik a dolog.
2010. márc. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
ne jégkockával hűtsd a vizet hanem hűtőszekrényből kioperált hőszivattyúval akkor működik. A kompresszor meg nem kell az melegít mintállat. elég a keringető szivi.
2010. jún. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom az utolsó tudja-e, hogy miről beszél... A hűtőszekrényben a kompresszor a hőszivattyú, és nincs benne "extra" keringető...


És persze, hogy meleg a kompresszor, hiszen a hűtőtérből elvont hőt ez kapja meg, ezért melegszik.

2010. jún. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!