Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A vastagoló gyalu gépekben...

A vastagoló gyalu gépekben alul és felül is van gyalu tengely?

Figyelt kérdés
2015. okt. 21. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudtommal csak a nagyon profi gépeknek ,az enyémnek csak felül van,alul az állító asztal van és az előtoló henger.
2015. okt. 22. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én gépemen alul állítható magasságú asztal, benne két helyen továbbítógörgő. Felül középen a gyalukés, elől bordázott behúzóhenger, hátul pedig a leszedő részénél sima henger. Ez a klasszikus értelemben vett vastagsági gyalu. Bizonyos célgépeknél létezik még négy tengelyes változat, ami azonnali, pontos méretre gyalulást tesz lehetővé. Nagy mennyiségű sorozatgyártásnál (pl parketta üzem) igencsak jól jön.
2015. okt. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az max csak nagyüzemi gyárakban van.

még a profi asztalos műhelyekben is egy késes vastagsági gyaluk vannak, rettentessen drága egy dupla késés gép, egy négy késéses pedig már horrorisztikus áron mozog.

mint írták csak speciális tömeg gyártásnál éri meg beruházni ilyen gépre, alap esetben egy 1 késés profi gép is bőven megteszi.

2015. okt. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólóval, az alábbi jóindulatú pontosítással: Egy gyalutengellyel rendelkező gépről van szó, és nem egy késesről. Nekem pl az egy tengelyes gépemen három kés van, de vannak két késes, illetve négy késes gyalutengelyek is. Az viszont teljes mértékben igaz, hogy alapesetben tökéletesen megfelel az egy gyalutengellyel szerelt gép.
2015. okt. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!