Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A gipszkarton, vagy a bútorlap...

A gipszkarton, vagy a bútorlap a nehezebb?

Figyelt kérdés

...természetesen azonos méret és vastagság mellett értem a kérdést.

(Házimozizásra kellene vetítővásznat csinálni házilag, mert hát ki a fene akar 40-50 ezret fizetni egy vászonért, hogyha 10-15 ezerből is kijönne a dolog.)


Nézegettem még az OSB lapot is, de ahogy láttam, annak nehéz lenne szép homogén simára lefesteni a felületét, mert elég durva a felülete. Vagy tévedek?


Egyébként, ha már témánál vagyunk, esetleg más ötleteket is meghallgatnék! :)



2015. okt. 24. 23:03
 1/7 anonim válasza:
Osbt nem ajánlok nagyon durva a felülete szerintem a legjobb a gipsz karton sima egyszerű és efektíce olcsó és teljesen fehérben is van☺
2015. okt. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

IKEA tupplur

[link]

2 méteresben nincs 10000 ft én arra vetítek.

Felraktam két polc konzolt fejjel lefelé a falra, arról tudom lehúzni a tv elé

2015. okt. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora kéne? Vegyél ÁPISZ-ban kartonpapírt, műanyag lapot, stb!

Az nincs meg 1 nm, azért kérdem, mekkora kéne.

De nem véletlenül drága a vászon, egész más az anyaga, más képminőséget kapsz.

Falra is tudsz vetíteni, csak húzz el 2 komódot, és fesd újra a falat, ha már régen volt festve!

2015. okt. 25. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Azért vedd figyelembe azt a tényt, hogy a mozikban nemhiába vetítenek vászonra, és nem egy fehérre festett falra. Diafilmet nézni bármilyen fal megfelel, de ha kivetítőn szeretnék filmet nézni, én vásznat is vennék hozzá.
2015. okt. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyjából 2500x1300 mm lenne az elképzelésem, esetleg egy kicsit nagyobb.

Egyébként azon gondolkodtam, hogy az OSB-t nem lehet-e leglettelni?

Hétvégén voltam Bauhausban és egy hasonló méretű gipszkarton lap, ami kb. 12 mm vastag, az bitangnehéz. Alig bírtam megemelni, pedig nem vagyok egy nádszál legeny a 95 kg-al! :)

Mondjuk voltam már olyan mozis vetítőteremben (cinema city) ahol fodros volt a vászon és ez látszott vetítés közben :)

Egyébként nemcsak mozivásznon láttam már ezt a jelenséget, hanem 20-30 ezres vásznon is. Nem tudom... lehet, hogy a vászon felülete a legjobb a célra, de ha hullámos lesz valahol, akkor tökmindegy...

2015. okt. 26. 08:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehetni lehet, de annyi variálással költségekben egyre jobban közelítesz a gyöngyvászon árához, közben meg egy csomó maszatot csinálsz otthon. Kell uyge egy ekkora OSB-lapot szállítattni. azután gletteléshez kell venni anyagot, szerszámot. Akkor utána kell olvass, hoyg kell jól glettelni. Elrontod, vagy nem rontode el, de nem válik be ez a háttér mégsem.

Kezdheted előlről :tervezés, kivitelezés, szerszámok, alapanyagok vásárlása, szállxatása.

Én is így csinálok több dolgot, de csak azért, mert nem tudom megtalálni azt a végterméket, amit keresek.:)

De hogy már 3-4 dologgal így vagyok, látom, hogy sose leszek kész.:))

A lakásban meg nincs jártányi hely, mert ezek mind szanaszét fekszenek, félbehagyva.:)

2015. okt. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy ez közhely, de ez az igazi szépsége a házi barkácsolásnak, hogy az ember a szívét-lelkét beleadja és nemcsak egy készterméket vesz. Aztán lehet vele dicsekedni, főleg azoknak, akik annyit költöttek vászonra, mint egy vadiúj projektorra :)


Egyébként youtubon több videót is találtam a házi projektor vászon készítésről, ami abból áll, hogy veszel valahol egy ponyvát (akár csak magában monitorvásznat) és azt egy fakeretre felfeszíted...

Úgy hiszem, hogy ebbe az irányba fogok inkább elmenni... sem a súlya miatt nem kell aggódni, sem attól, hogy hogyan fogom tudni bevinni a házba :)


https://www.youtube.com/watch?v=8NwfpMBxgMM

2015. okt. 27. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!