Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hagyományos, lehúzós vécé...

Hagyományos, lehúzós vécé öblítő tartálynál megoldható, hogy csak addig ömöljön a víz, amíg húzom a fogantyút?

Figyelt kérdés

Pár éve vásároltuk a műanyag tartályt (sajnos a nyomógombos nem fér el, mert radiátor van a vécé mögött), és miután felszereltem, akkor szembesültem a ténnyel, hogy minden lehúzáskor a tartály teljes tartalma lecsurog, függetlenül, hogy húzom vagy már nem a fogantyút. Szerintem a harangnál kellene valamit módosítsak, esetleg eltávolítani a harang bizonyos részeit, mert több darabból áll. Tehát úgy szeretném, hogy emeddig húzom, folyjon a víz, amikor elengedtem, megálljon. Víztakarékossági szempontok vezérelnek.

Valakinek valami ötlet?



2015. okt. 25. 10:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2015. okt. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A kérdésem nem az volt, hogy milyen másik tartályt vegyek, hanem ezen lehet-e valamit módosítani.
2015. okt. 25. 10:57
 3/16 anonim ***** válasza:
54%

Hiába reklamálsz!

Ha nem adod meg,hogy milyen típusú a jelenlegi tartályod, akkor hogy várod el a segítséget?

2015. okt. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Erdélyből írok, hiába írnék típust, mert fogalmam nincs. esetleg majd posztolok egy képet.
2015. okt. 25. 11:13
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem osztod meg, hogy milyen tartályod van - a legnagyobb jó szándékkal sem tud senki válaszolni objektíven.


Szóval milyen tartályod van:

Geberit

Dömötör

Laguna

Sanit

Higiénia

... ?

És ezen belül melyik típus?


Van, amin 2 öblítési mód van...

Van, aminél ha elérhető az öblítőgomb, a stop oldal nyomásával lehet megállítani...

És van, amelyik rögtön öblít mindent...

2015. okt. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Tényleg nem tudok márkát mondani, mert szerintem noname gyártmány. Nincs rajta gomb, hanem egy kilógó pálcika, amire van kötve a zsinór, a teteje nyitott. Pár perc és mutatok képet, csak lemerült az akku a fényképezőmben.
2015. okt. 25. 11:24
 7/16 A kérdező kommentje:

Íme a képek, a tisztaságot ne nézzétek, mert most fejeztük be a felújítást, a csempék még meszesek.


[link]


[link]

2015. okt. 25. 11:35
 8/16 A kérdező kommentje:
Elvileg a harang rész eltávolítható, kihúzható a szárból, úgysem billenne le, amikor meghúzom a zsinórt, csak abban nem vagyok biztos, hogy amikor elengedném a fogantyút, megállna-e a leömlő víz. Persze ki is próbálhatnám, de a harangot csak úgy tudnám eltávolítani, ha levágnám, vagy kihúzom a függőleges szárból, csak félek, nehogy eltörjem.
2015. okt. 25. 11:39
 9/16 anonim ***** válasza:

Ránézésre, ehhez karos áttétellel valamit barkácsolni kellene hozzá.

Amivel kényszerítheted (ha +ba meghúzod) hogy lefelé mozduljon a harang. Mielőtt leürülne...

2015. okt. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha sehogy nem tudod megoldani, van egy javaslatom: 2 db 2 l-es műanyag palackot vízzel teletöltve rakj bele a tartályba. Attól fogva csak 6 l víz fog lefolyni.
2015. okt. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!