Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a különbség (tulajdonságokb...

Mi a különbség (tulajdonságokban) az ytong és a hagyományos porotherm tégla között?

Figyelt kérdés
2008. szept. 11. 18:32
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Két teljesen más építőanyag. Az ytong azonos falvastagságnál jobban hőszigetel, nagymértékű méretpontossága, kezelhetősége, formálhatósága miatt, lényegesen kevesebb hulladékkal felhasználható, az utódmunkálatok is könnyebbek! Az ytongnál rendszerben kell gondolkodni, más az áthidaló, más a födém, nem habarcsba, hanem néhány mimliméteres hőszigetelő ragasztóba rakják, nem is vakolni kell, szinte csak glettelni, stb...

Anyagára magasabb, mint a porothermnek, de ha találsz kivitelezőt, aki az építést és az utódmunkálatokat (pl.gépészet) olcsóbban végzi az ytonggal, mivel gyorsabb, egyszerűbb, akkor pénzednél lehetsz. Hosszútávon még nagyon senki nem mer nyilatkozni, magyar "elődje" a mátra gázbeton, csúnyát bukott. De ez már egy nyugat-európában régen használt profi anyag. Én ytong párti vagyok, picit bánom, hogy 5 éve téglából építettem!

2008. szept. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!