Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 18mm-es bútorlapból meg lehet...

18mm-es bútorlapból meg lehet csinálni egy 2 méter magas,1 méter széles tolóajtós szekrényt?

Figyelt kérdés
Elég stabil lesz ez, ha facsavar + L-alakú vasalatok kombójával erősítem össze a lapokat?
2015. nov. 30. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, meg fog hajolni a lap. Ilyen mérethez valami komolyabb kellene.
2015. nov. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
csak 50 centi mélységü lenne
2015. nov. 30. 16:21
 3/9 anonim ***** válasza:
A hátlapot megfelelően rögzíted rá akkor simán elbírja. Az összes lapraszerelt bútor ilyen
2015. dec. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

hát a hátlap vékony mdf lap lenne...sajnos nagyon ki van centizve a mélységi méret, nem férne már be még egy 18-as lap...


de nagyapámmal konzultáltam, ő asztalos, és azt mondja, hogy elbirja, ha teszek be merevitőket...


igazából szerintem csinálok rá valami kis móriczka végeselemes terhelési analizist, hogy látszodjon mégis hol vannak a legnagyobb feszültségek...

2015. dec. 1. 08:43
 5/9 anonim ***** válasza:

Meg lehet csinálni. A merevítést a "fix" polcok adják, ha akasztót akarsz bele akkor az akasztórúd fölé mindenképpen ilyet tegyél!


Nagyobb baj, hogy 1m szélességben a tolóajtó csak nagyjából 45cm széles nyílást enged. Ez elég szűkös pakolni...

2015. dec. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

és egyébként milyen önmetsző csavar szokásos a 18as lapokból készült butorok szereléséhez?


4x60-ast olvastam vhol, nem sok az?


mert én ilyen L alakú vasalatokkal akarom összefogatni a lapokat, tehát max 15mm-ig mehet be a csavar, másképp átszurná a lap másik oldalát.

2015. dec. 1. 16:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kellenek olyan vasak.

Oldalanként 2 fatipli (6-8) és 2 csavar. Gondolom lamellózó géped nincsen....

2015. dec. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

á, én mindent a legkevesebb szaktudást igénylő modon akarok kivitelezni.


egyébként a butorlapoknak mindkét lapja le van laminálva?

2015. dec. 1. 21:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, mindjét oldala laminált. A 15 mm-es csavarokat felejtsd el erre a célra. A 60 mm egy kicsit sok, főleg, ha előfúrod, és nem bírod egyenesen tartani a fúrót - ki fog jönni valamelyik oldalon. 4x45-ös elég lenne szerintem.
2015. dec. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!