Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Aksis csavarozógépből lehet...

Aksis csavarozógépből lehet így "vezetékes" gépet csinálni?

Figyelt kérdés
Bedöglött az aksija, de a töltőzsinór az adapterrel megvan, levágnám a zsinór végét és közvetlenül a gépbe kötném be a + - végeit. (Maga a gép nem egy Makita, olcsó kategóriás, kb 7 éves gép úgy hogy megéri nekem így is kisérletezgetni vele).

2015. dec. 6. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet sajnos, mert a töltőd nem tud leadni akkora ampert, amire a gépnek szüksége van. Ez pont olyan, hogy autót közvetlenül a töltőről próbálnál beindítani úgy, hogy kivetted az akkut. Persze vannak olyan töltők, amikről közvetlenül is indítható, de azt csak az akkura szabad kötni.
2015. dec. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Akkor hogy lehetne megoldani hogy " vezetékesként" működjön? (Már láttam neten ilyen megoldást de nem emlékszem pontosan hol)
2015. dec. 6. 08:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Tudni kell, hogy milyen az akkuja, tehát milyen aram kell a gépnek, hány volt és hány amper. Aztán keresni kell egy olyan adaptert, ami ugyanannyi voltot ad le és legalább ugyanannyi ampert és ráapplikálni a gépre. Vagy oda, ahová az akku csatlakozik vagy megbontani a külső borítást és belülre, a vezetékekre forrasztani egy az egyben vagy valamilyen csatlakozóval megoldani.

Az amper értéke lehet magasabb az adapternek, mert a gép annyit szed le amennyi kell neki, viszont több volt nem lehet, mert meghal, ha kevesebb, akkor meg nem működik.

2015. dec. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat! Az eddigi válaszolok elméletileg közelitik a kérdést, rossz következtetéssel (nem mindenben!!) Lehet. Csak joval nagyobb feszültség kell neki. Ha van olyan trafod (esetleg egyenirányitod) amelyik tud kb 10 A-t, probáld kb 9V-al (Rövid idö alatt nem fog semmiképpen leégni és látod majd, hogy mit változtass.)
2015. dec. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sokkal egyszerubb es olcsobb akkut cserelni benne... Akkor is ha elvileg nem cserelheto mert forrasztott. En igy jartam egy B&D marokcsavarozoval, szetszedtem, vettem uj cellakat, osszeraktam, azota is mukodik.
2015. dec. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én már régebben írtam valahol,hogy egy cégtől vettem használt ipari Devalt(12V-s) csavarozót,akksik nélkül. Nagy nehezen találtak egy rosszat hozzá(a fogás,és az egyensúly miatt benne kell hagyni).

Ezt úgy alakítottam ki,hogy egy kis táskába,ami a vállamra van keresztbe akasztva,egy robogó akksit tettem ,hajlékony,gumibevonatú vezetéket vettem,ezzel kötöttem össze a gépet az akksival.

Pár éve,mikor "lakásfölújítottam" a gipszkartonozó srác is dícsérte,együtt csináltuk,szinte egész nap bírta,pedig 2,5 éves robogó akksi volt.

2015. dec. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha 12V-os, próbálkozhatsz nagyobb teljesítményű autós akkutöltővel, megfelelő vastagságú vezetékkel, úgy működik.
2015. dec. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mint többen írták is előttem, bizony lehet! Viszont én nagyon nem támogatom az ilyen "kókányolásokat". Ha szeretsz bütykölni, akkor a szintén előttem leírt módon cserélni lehet a cellákat. Ha nem, akkor több cég is foglalkozik aksi felújítással. Az aksis gép nagy előnye a másikhoz képest éppen a fokozott mobilitási lehetőség. Én nem húzkodnék magam után semmilyen madzagot meg külső aksit, az biztos!
2015. dec. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zebulon66 ***** válasza:

Hello!

Általában az autó akkutöltő bírja ezt a strapát, de oda a teljes mobolitás. A legtöbb ilyen gép akkuja szétszedhető a benne lévő részek cserélhetőek, ipari akku celláknak nevezik ha így keresel rá sok felújítót találsz. Azért ők csinálják, mert ponthegesztéssel kötik össze őket, ha forrasztod a hő már rögtön károsítja ezeket.

2015. dec. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!