Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szobatermosztát, ami nem...

Szobatermosztát, ami nem elemről üzemel?

Figyelt kérdés
Létezik olyan megfizethető árú szobatermosztát, ami nem, vagy nem csak elemről üzemeltethető, hanem ha odaviszem a 220-at, akkor azzal is elműködik?
2015. dec. 15. 23:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A hagyományos mechanikus termosztátnak semmilyen áramforrás nem kell.

[link]

A többinek se 230V, hanem 3V egyenfeszültség kell általában, azt pedig egy adapter segítségével rá hekkelheted.

A dolgot nem igazán értem, hiszen az én szobatermosztátomban kb. 5 évente kell elemet cserélni, azt meg ki lehet bírni.

[link]

Szerintem.

2015. dec. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk én nyomogatni szoktam a világítás gombot is a szobatermosztáton ha éjszaka ellenőrzöm végig a szobákat, nem akarom a gyerekeket felébreszteni a villanygyújtással. De még nekem is két évig megy két ceruza (AA) elemmel. Most voltam a Metro-ban és vettem a nagy pakkot Duracellből. A 10 elem 1200 Ft volt és minden termosztátban és zseblámpában elemet cseréltem. Két évig rendben vagyok.


Ha nagyon akarod egy 3,5 V-os táppal kiválthatod esetleg, de arra vigyázz, hogy kapcsoláskor nem milliampereket igényel a termosztát, szóval legyen megfelelő áramerősséged is. Amúgy a nyilván fogysztásban talán kicsit olcsóbban jössz ki majd, de ha most kell elvinni az áramot oda, akkor a falvésés, az átalakítás költsége miatt már nem biztos, hogy megtérül...

2015. dec. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2015. dec. 16. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!