Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Adott a képen mellékelt ajtó,...

Adott a képen mellékelt ajtó, amit nem használunk. Hogyan hangszigetelhetném le úgy, hogyha a jövőben mégis kell, akkor el lehessen azt róla távolítani? Többi lent:

Figyelt kérdés

A túloldalán lévő szobában már elé van tolva egy ruhásszekrény, ami tele van, meg egy keskenyebb szekrény aminek a közepe polc, az ajtó az én szobám felé nyílik, így telepakoltam már az ajtó és a szekrények közti 5cm-es rést kőzetgyapot táblákkal, aztán rácsuktam az ajtót. Utána az én oldalamon is a mélyedést tele pakoltam 4 tábla 5cm vastag kőzetgyapottal és elé tettem egy kb 2cm vastag rétegelt fa lapot ami nem fedi be teljesen az ajtót, a két széle és a teteje kilátszik...eléggé áthallatszik apámtól még így is, amikor tv-zik vagy a gépéről zenét hallgat. Feltétel a projektben, hogy a hangszigetelés eltávolítható legyen kézzel, mindenféle szerszám nélkül, ha a jövőben újra szükség lesz erre az ajtóra...én szívem szerint kivenném és felhúznék egy téglafalat a helyére, mint régen is volt, de arra nem kaptam engedélyt. Illetve az én szobámban lévő szekrénysort gondolkodtam, hogy elé kéne tennem de úgy, hogy a ruhás részei legyenek középen, a vitrines meg a bárszekrény bal-jobb szélén...ez mennyire lenne jó ötlet? Várom a hasznos tanácsokat, előre is köszönöm!


[link]


[link]



2015. dec. 18. 01:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Talán rossz volt a hangszigetelő anyag megválasztása. A kőzetgyapot ugyanis nem jó hangszigetelő, hiszen tele van levegővel, ami összenyomható és így továbbítja a hangot. Vagyis összenyomhatatlan anyagot kell választani vagy olyat, ami kissé összenyomható, de a összenyomódása közben felemészti a felfogott energiát. Azaz a jól bevált tojásos dobozokat kell használni: az ajtóra1-2 cm-es habszivacsot kell felerősíteni, majd szorosan hozzá kell tolni egy rétegelt lemezre felragasztott papírmasé tojásos doboz réteget. A tojásos dobozok elnyelik a hangot. A gyakorlati kivitelezés a méretektől függően 2 vagy több lépésben végezhető el. A szoba felé néző rétegelt lemez felülete végül betapétázható.
2015. dec. 18. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ez hungarocel, ha valóban közetgyapotot használtál volna az biztos több hangot elnyelne,


én az ajtófélfa szélességben kitömném mindenféle szivaccsal pléddel paplannal

2015. dec. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"Ez hungarocel stb" Itt még nem csináltam semmit az ajtóval, ha nem tűnt volna fel, de tessék itt egy kép arról is, hogy milyen lett végül:


[link]


A falap mögött 5cm vastag kőzetgyapot van, de ezt is leírtam, az a hungarocell meg minden éleslátású ember szerint csak max 1cm vastag.

2015. dec. 21. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!