Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet elvezetni a hőt...

Hogyan lehet elvezetni a hőt egy led szalagról, hogy falépcsőre is felszerelhető legyen?

Figyelt kérdés

Maga a led szalag 600-700 forint méterenként, de azt mondták a villanyszerelők, hogy ha fa felületre szereljük, akkor gond lesz a hőtermelésével. Kigyulladhat a fa rossz esetben, vagy csak tönkremennek a LED-ek, mert túlmelegszenek. Ezért kell hozzá venni plusz valami izét, aminek métere 1500 Ft felett van, és az megoldja a hőproblémát.


Tud erről valaki valami közelebbit? Meg lehet oldani házilag is valahogy ezt a hőelvezetési problémát? Egyáltalán valós ez a gond, vagy csak el akarnak adni nekem valamit, amire nincs is szükségem?



2015. dec. 23. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Igen, a LED-ek elég tetemes hőt képesek termelni, amit el kell vezetni.

Nem véletlenül gyártanak számtalan kivitelben alu profilokat LED szalagokhoz. Érdemes elolvasni:

[link]

2015. dec. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Lehet, hogy rosszul tudom, hogy a régebbi szalagoknál ez nem gond, azok még nem termeltek annyi hőt, csak az újabb, nagy fényerejű változatok. Pl. egy régi, 3528-as, belétéri, fehér fényű szalag, 60 LED/méter szalag alá is kell hőelvezető? Hiszen ezeknél még öntapadó hátoldala is volt a szalagoknak, szóval akárhova felragasztgathatták az emberek, hűtés meg minden nélkül.

2015. dec. 23. 18:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem nagy fényerejű öntapadós van fa felületen, és egyáltalán nem melegszik.

Ha melegedne, leolvadna a ragasztóról.

Nem tudom a típusát, de már egy éve fent van és hibátlanul teszi a dolgát.

2015. dec. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gomzoli ***** válasza:
82%

Lehet, hogy engem félrevezettek, de eddig kb. 1000 helyen és alkalommal hallottam és olvastam, hogy a világító diódák, azaz a LED-ek hőtermelése elhanyagolhatóan kicsi. Most ezekután végigjártam a lakást, és megmarkolásztam az összes LEd-izzót, amik világítanak, köztük van 12 wattostól a 3 wattosig, és langymelegnél durvább egy sem volt közöttük. A legerősebb 12 wattosoknak a foglalatba menő része volt meleg, de nem forró, nyugodtan rajta tarthatom a kezem akár percekig is. Hány wattos a kis szalagod? 60x0,1 watt?

Ha ez megégetné a fát, akkor kinyalom a villanyszerelőd välagät...

2015. dec. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Ezt én úgy oldottam meg, hogy bádogosnál vágattam egy lemez.csikot, és erre szereltem fel a ledszalagot. Eza lmez lett azután a deszkára erősitve.
2016. júl. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Akkor téged valószínűleg jól átvertek, vagy rossz ledet kaptál. A ledek 48 óra folyamatos üzemidő után sem termelnek, csak maximum 40 fokos hőt, ami mindenre ártalmatlan. Egyébként én nemrég vásároltam egy webáruháztól (leddoktor.hu), felhívtam őket, megkérdeztem amit szerettem volna, készségesen válaszoltak - szóval nekem maximálisan jók a tapasztalataim és a ledek se melegszenek...
2016. okt. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!