Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet varázskövet...

Hogyan lehet varázskövet csinálni?

Figyelt kérdés

Kicsit furán hangzik a kérdés, tudom. Igazából hogyan lehetne varázslatosnak tűnő követ, vagy anyagod létrehozni. Egy átlátszó, kristályszerű, szilárd anyagot, ami, hogy is mondjam, olyan, mintha lelkek lebegnének benne. League of Legends-ben jártasaknak ismerős, Ekko nevű karakter fegyveréhez hasonló dologra gondolok.

Kép a karakterről: [link]

A fegyver az, amit a vállán fog.

Közelről megnézve olyan, mintha valami lebegne benne.

Amire gondoltam, hogy kiöntök valami hasonlót két kissé elkevert(tehát látható a különbség), két kissé eltérő színű zöld, áttetsző műgyantából, de úgy, hogy az anyag belsejében maradnának buborékok. Ezt pár LED-el világítanám meg hátulról.

Szerintetek ez járható út? Van más megoldásotok, ötletetek?



2016. márc. 5. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:

kezdésnek innen keresnék valami ötletet

[link]

2016. márc. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az ötleted abszolúte megvalósítható, csak annyi a minimális bökkenő, hogy a műgyanta alapvetően átlátszó. Magadnak kell színezned festékkel, de ez inkább előny mint hátrány. Eseteleg azt tudom javasolni, hogy kézféle zöld festéket csurgass bele, amiből az egyik esetleg uv érzékeny is lehetne. Ha uv érzékeny festéket használsz, akkor szabadtéren - ugyan csak halványan - magától is fluoreszkálni fog + ha uv-s ledeket viszel magaddal bárhol elérhetsz egy erősebb fényhatást. Viszont nemhogy az uv festék, de maga a műgyanta is baromi drága, főleg egy ekkora kardhoz. Sajnos olcsóbb megoldást azonban én sem tudok kitalálni. Sok sikert a cosplayedhez!
2016. márc. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A festett műgyanta plusz led jó ötlet, csak tényleg elég drága. De ha az nem probléma, akkor vágj bele.

Olcsóbb megoldásnaksima színezett, üvegfestékkel áttettszőre festett plexi szerűséget tudok elképzelni szintén ledekkel, bár az biztosan kevésbé lesz látványos, mint a műgyanta.

2016. márc. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Juuuujjj Ekko :D Sztem úgy csináld meg, hogy mielőtt kiöntöd a formát, szerkeszd meg egy kicsit "átlátszatlanabb" anyagból azt a "kristályt. Ne világítsd meg, mert kb. úgy fog kinézni, mint a közösségi napokon a szülők pénztárcáját vékonyító árus, aki azokat a világítós, lézerkard néven árult sz@rokat árulja xd .
2016. márc. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!