Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A forró levegő kb 150c fok ég...

A forró levegő kb 150c fok ég jobban vagy a normális szobahőmérsékletű kb 25c-fok?

Figyelt kérdés
tehát ha hőmérsékleten változtatunk melyik ad jobb hőt? pl-1 gázkeverékkel
2016. márc. 7. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak én nem értem?
2016. márc. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A levegő nem éghető. Maga az oxigén nem ég, csak az égést táplálja, a nitrogénmolekula nem igazán reagál az oxigénnel (csak nagyon magas hőmérsékleten), a CO2 már eleve egy stabil molekula, az argon meg nemesgáz, az meg aztán pláne nem reagál semmivel. Más meg nem nagyon van a levegőben számottevő mennyiségben.


Ha az a kérdés, hogy ha valamit meggyújtasz, akkor a 20 vagy a 150 fokos beáramló levegővel ég-e jobban, akkor nyilván a 150 fokossal, hiszen az már eleve elő van melegítve. A beáramló 20 fokos levegő elég sok energiát elvisz, mire 150 fokosra hevül, ez az energiamennyiség fordítódik az égésre, tehát könnyebben gyullad, jobban ég.


De egyébként tényleg elég értelmetlenül sikerült feltenned a kérdést, abban sem vagyok biztos hogy arra válaszoltam, amit tudni akartál.

2016. márc. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen az utolsó volt a válasz köszönöm akkor jobban ég, bár kicsit nem fogalmaztam rendesen :)
2016. márc. 7. 09:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ez nem teljesen van így!

A gázégőbe vezetett gáz már elő van keverve egységnyi (előre beszabályozott) levegő mennyiséggel, hogy minél tökéletesebb legyen az égés.

Egyszerűbben fogalmazva: minden gáz molekulára jusson megfelelő mennyiségű oxigén molekula.


Ha egységnyi térfogatú forró levegőt vezetsz oda, akkor az kevesebb oxigén molekulát fog tartalmazni, mint a hideg levegő, vagyis tökéletlen lesz az égés. (Korom, szénmonoxid)

2016. márc. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!