Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan válasszak kompresszort?...

Hogyan válasszak kompresszort? (festéshez)

Figyelt kérdés
Elsősorban restauráláshoz, de akár más egyéb fémtárgyak festéséhez volna szükségem egy tartályos kompresszorra, festékszóró pisztolyra és tömlőre (ha külön kell hozzá). Mivel nagyon új vagyok a témában, nem tudom, hogy milyen pisztoly az amivel szép és igényes munkát lehet végezni, illetve hogy egy ilyen pisztolyhoz milyen kompresszor kell. Konkrét márkák-típusok érdekelnének, illetve magyarázat, tanács arról, hogy mire kell figyelni, hogyan kell egy ilyen szerkezetet karbantartani stb...

2016. márc. 29. 04:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Márkával kapcsolatban nem igen tudok konkrétumot mondani, mert amit én használok az épített kompresszor.


De pár alap szabály:


Legyen nagy tartály, festéshez legalább 50 liter, de inkább felette, így lehet folyamatosan használni, nem fog nagyon hamar csökkenni a nyomás.


Mindenképp olajos legyen. Bár alapvetően a komolyabb darabok már mind azok. Élettartamban sokkal tovább bírják, ráadásul nyugodtabban lehet használni, nem fog melegedni túlzottan.


Lehetőleg könnyen cserélhető szűrő a szívóoldalra. Vagy minimum úgy használni, hogy minél kevesebb jusson a festékrészecskékből a kompresszor felé. Szűrőt remekül el tudja tömöríteni.

2016. márc. 29. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!