Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fehér falfestékbe barna...

Fehér falfestékbe barna szinezőpasztát kevertünk és lila/rózsaszín lett. Mit kene hozzakeverni, hogy vilagosbarna legyen?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 21. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz már semmit.

Ha keveset tesz bele valaki akkor kb olyan cappuccinos lesz. Lila-rózsaszín? Ott valami nem kerek.

Érdemes mindig egy kis mennyiséggel próbát csinálni.

2016. ápr. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sárgát. Esetleg feketét is, hogy sötétebb legyen. Anyámék annak idején pont ezzel a módszerrel festették ki az egész lakásunkat bugyirózsaszínre. :D
2016. ápr. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

En olvastam a neten hogy a barna szinezo gyakran igy viselkedik.(bar megoldast persze nme irtak ra:D) de egyebkent ez kis mennyiseg volt,vagyis először a negyedet aztan a felet kevertuk bele es mar akkor is lilas volt :D

Azt olvastam,hogy lila+sarga= barna szóval megprobaljuk azt,köszönöm :)

2016. ápr. 21. 23:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk akkor már egyszerűbb világosbarna festéket venni. :D
2016. ápr. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szeretem a kihívásokat xD
2016. ápr. 21. 23:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy időben én is szórakoztam ilyen színkevergetéssel. Aztán meguntam, hogy soha nem lett olyan színű, amit akartam, így színkártyáról kinézem a szükséges színt és megveszem a kívánt színű PoliFarbe terméket. Igaz drágább, de nincs vele szopás, és olyan színű, mint amilyet akarok...
2016. ápr. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én is így cselekedtem :) 2 adagot csináltam, az egyik világos a másik sötétebb barna lett volna a terv szerint. Hát lett halvány rózsaszínes meg egy nem is igazán tudom milyen szín a sötétebből. Amúgy marha jól mutat a falon szóval ezzel nincs is gond,viszont elég kevés festék maradt és van egy felület ahol javítani kellene így 3 év távlatából,de még egyszer ugyan azt a színt az életbe nem keverem ki. Így vennem kell. A konyhát konyhai dulux begáli ösvénnyel kentem és olyan lett volna a cél a házi kevergetéssel,de inkább veszek készen mert akkor annyira nagy meglepetés nem fog érni és ha javítani kell se fog problémát okozni ugyan az a szín.
2016. ápr. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha már így jártál akkor citrom sárgát keverj hozzá és akkor mogyoro szinü lesz a falad !
2016. ápr. 30. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!