Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » WC lefolyót (szifont) hogyan...

WC lefolyót (szifont) hogyan tudnánk időlegesen eltömedékelni, hogy a WC-kagyló vegyszerrel feltölthetővé váljon?

Figyelt kérdés
Vízköves a budink, ezért azt találtuk ki, hogy átemenetileg (mint egy fürdőkádat a dugóval) bedugaszolnánk a lefolyót, azaz a szifon részt, és feltöltenénk a kagylót vízzel valamint hozzá adagolt vízkőoldóval (ez jelenleg 19%-os foszforsav oldat). Eddig erősesn sós vízzel megtöltött gumi óvszerrel próbálkoztunk, ami félig-meddig be is vált, ugyanis a sós víz jóval nehezebb, nagyobb sűrűségű mint a víz, így nem emeli ki a lukból a beöntött normál csapvíz felhajtó ereje. Sajnos igaz hogy lassan, de így is lefolyodgál az óvszer mellett a vegyszeres víz, így a vízkőoldó nem tudja kifejteni a hatását. Próbáltunk még egy alkalmas módon kitámasztott WC pumpával enyhe alakváltoztató nyomást is gyakorolni a gumi óvszerre, hogy az jobban kitöltse a lefolyó alakját, de sajnos eldurrant a koton és lefolyt a vízzel együtt... Talán két egymásba helyezett duplaóvszer lenne a megoldás, vagy valami más? Kérlek segítsetek.

2016. máj. 4. 03:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lufit bele, AZTÁN felfújni.
2016. máj. 4. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Na és mivel, kompresszorral? Meg azt utána felhozza a beöntött víz, nem???
2016. máj. 4. 04:19
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok agyalás helyett öntsd a vegyszert a szifonba és egy wc kefével negyedoránként surold át a felületet.
2016. máj. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a dugulaselharitosok ezt mondtak: kimerni a klotyobol az osszes vizet, mit csak tudsz, a veget akar moppal is felitatva. Utana ket uveg haztartasi sosavat ra, orakig rajta hagyni, veceuloke fedelet lehajtva tartani.
2016. máj. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan leírta az előttem szóló. Én ezt úgy szoktam csinálni, hogy pumpával erőteljesen kipumpálom amennyit lehet, majd két liternyi sósavat beleöntök..(addig nem veszek levegőt) ablakokat kinyitom és a sósav elvégzi, amit el kell végeznie. Egy óra múlva lehúzom, és ott a gyönyörű fajance..(inkább legyen fajansz).


nem kell túlbonyolítani. Mindenki így csinálja(kivéve aki nem)

2016. máj. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ezt a módszert nem értem pontosan, itt tulajdonképpen akkor a sósavgőz végzi el a vízkő (és húgykő) feloldását?
2016. máj. 4. 08:09
 7/13 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy hol van a vízkő. mert lehet a csésze belsejében a perem alatt és lehet magában a szifonrészben. A csésze perem alattit sósavas papírral le lehet oldani. Ha a szifonrészben van, akkor előbb érdemes megfelelő eszközzel pl. kemény tölgyfa lemezzel, esetleg széles csavarhúzóval (óvatosan), vastagabb alumínium lemezzel levakarni a nagyját és a többit sósavas kezeléssel leoldani. A foszforsav nem igazán alkalmas erre a célra, mert a trikalcium-foszfát alig oldódik vízben. Sósavból is a lehető legkevesebbet kell felhasználni (ezért ajánlatos sósavval átitatott papírgombócot használni gumikesztyűvel), mert a régebbi öntöttvas vagy eternit ejtőcsöveket megtámadja. Ha pedig ennél is finomabb kezelés kell, akkor a beleöntött forró citromsav oldat is alkalmas lehet (kristályos citromsav élelmiszer boltban kapható).
2016. máj. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A csésze alja mint szifon? háát..

Az nem szifon hanem 1 bűzelzáró kanyar,amiben maga a víz zárja el a csatorna szagot. Ennyi a dolga.

Az itt lévő vízkövet sósavval lehet feloldani,a savazás előtt célszerű a vizet kimerni.

10-15 perc alatt a 30% sósav felold minden vízkövet.


A csésze felsőbb részeit szintén kisavazhatjuk hófehérre egy wc kefe + sósav segítségével,de ekkor FOKOZOTT SZEMVÉDELEM SZÜKSÉGES!!! EZT nagyon komolyan mondom!!

2016. máj. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én úgy túdtam hogy az a bűzelzáró vizesnyolcas a szifon.

Sajnos az egész csésze csupa húgykő, még az aljában van a legkevesebb, gondolom ott tisztította az előző lakó. Viszont körben a perem alatt vastagon húgyköves, sztem el volt valamikor dugulva és hetekig állhatott benne a trutyi, úgy néz ki mint az Alien c. filmben az űrhajó belseje és a színe is olyan zöldessárga.

2016. máj. 5. 04:20
 10/13 anonim ***** válasza:
Onnan kell a vizet kimerni minel jobban, ahova pisiltek. Az magatol nem toltodik vissza ha nem huzzatok le a vecet. Ezt kell feltolteni 2 (akar3 uveg h. sosavval), de tenyleg levegoztess kozben es azonnal hajtsd le a fedelet mert ez kokemeny vegyszer.
2016. máj. 5. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!