Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Polírgépet akarok csinálni,...

Polírgépet akarok csinálni, de kifogytam a kivitelezési ötletekből?

Figyelt kérdés

Hello,az elvnek egyszerűnek kellene lennie : egy villanymotor amivel egy tengelyt hajtnék meg aminek egyik végén egy kerékkel amire jönne a szíj ,amin keresztül hajtana a villanymotor.

másik végén a polírfej/korong ,tudom ez jelentős rezgéssel járna ,de 3 csapágyra gondoltam,amikkel kiküszübölném ,aljára 1 csapágy ,közepére ,végére .

Persze rögzíteni is kell,ahova tenném a gépet egy részen vastag betontömb a padló,ahova 1 kerettel rögzíthetném a csapágyakat,tehát a regzés is kivihető lehetne,mert a csapágy így nem tudna mozogni ,és ha a csapágy nem rezonál akkor a tengely sem


2016. máj. 12. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy kérdés. Mihez kell a polírgép? Fogtechnikus vagy?
2016. máj. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én nem sz@roznék ennyit vele. A boltban van annyi hogy már el is adnak belőle. És ha kiszámolod a sok tervezéssel töltött időt, plusz a tanulópénzt, mire kijavítod a hibákat, jobb a készet megvenni.

Bár én Sem tudom hogy parkettát, fogat vagy autót akarsz polírozni?

2016. máj. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A másodiknak igaza van, tényleg egyszerűbb ha veszel egy kész gépet ami egy tengelyes és mindkét végére fel lehet rögzíteni a keféket. De nem okítgatni, okoskodni akarok, nyilván hobbiból, saját magadnak akarsz bizonyítani ezzel a tervezéssel és építéssel, legyen.


Szerintem próbáld meg, egész részletesen leírtad, ennél több ötlet kell? :)

2016. máj. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy talán annyi ötlet hogy esetleg nem ékszíjtárcsát raknál hanem mondjuk fogaskereket lánccal? A gépet 4 csavarral hozzárögzíted az asztalhoz.
2016. máj. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mit políroznál rajta? Mert nem kizárt, hogy a cifra hókuszpókuszok helyett elég egy állványos köszörű egyik végén filc-, a másikon rongykoronggal, szíjhajtás, tengely és csapágyak nélkül.
2016. máj. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Felniket,lámpákat és egyebeket szoktam hobbyból polirozni ,de kellene egy fix gép.

van itthon nem használt kompresszorból villanymotor,több polírkorongom,tehát kb minden adott.

Ma délben a keretet megcsináltam,csak leegyszerűsítve.

Egy jól megrakott asztalomhoz amin sok lomot tartok,oda felfogattam a villanymotort néhány csavarral,nem volt kedvem tárcsázni ,tengelyezni,meghosszabbítva a villanymotor tengelyét 2 kis profilt hegesztettem ,oda egy fix külső csapágy ,1-1 csúszásgátló gumira fixálva ,ennyi a végén polírkorong,illetve a profilokat ,letakartam 1-1 lemezzel amiket megpöccintettem,ennyi.

Jó,picit hangos ,de jó.

2016. máj. 13. 18:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok, küldesz majd képet?
2016. máj. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!