Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ez a hegesztő trafó elegendő...

Ez a hegesztő trafó elegendő lenne itthonra?

Figyelt kérdés

[link]

Terveim közt szerepel egy kitolható vasbak páros összehegesztése, és zártszelvényből egy egyszerű kaput csinálni majd...ezen felül tényleg csak kisebb hegesztgetésre használnám nagy ritkán, ezért nem akarok drágább inverteres gépet. Max 20-25000 ezret szánnék rá esetleg ha tudtok ajánlani még más gépet így otthonra azt is megköszönném.



2016. máj. 23. 13:24
 1/2 anonim ***** válasza:
A jellemzői közt írják hogy "Hegesztőáram: 40–80 A". Van egy 230 V-ról is működő hegesztőtrafóm aminek 100 A a maximális hegesztőárama. 100 A-al szoktam vele mindig hegeszteni, kivéve persze ha valami nagyon vékony anyagot hegesztek. Egy kissé megütköztem azon a 80 A-en, kevesellem. Persze kipróbálás után többet lehetne mondani róla, de a boltban arra meg nincs lehetőség.
2016. máj. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne vedd meg ,pici.Nekem 160 amperos van de az is egy nulla . Nincs vasmagja,könnyű mert nem rézből tekercselik hanem aluminiumból, és piszok gyorsan melegszik és ekkor a hökioldó persze lekapcsol, és várni kell. Ha nem álldozol többet rá, pl inverter, akkor nézz itt a neten. Ne bánd ha nehéz ,az viszi a hőt és nem kapcsol le 3 db pállca után. Javaslom Hetrát 100 -140A-os ezek tutira jók.
2016. máj. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!