Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gipszkarton álmennyezet vágása?

Gipszkarton álmennyezet vágása?

Figyelt kérdés

Hangszigetelést szeretnék csinálni előtétfallal, fém profilokból, kőzetgyapottal és gipszkartonnal. (Két szoba jobb elválasztása, mert vékony a fal)


Tudom, hogy kellenek UW és CW fém profilok. AZ uw profilokat a padlóhoz és a mennyezetre kell rögzíteni, majd ebbe mennek bele a cw profilok. Igen ám, de a mennyezetem álmennyezet, gipszkarton lehet. (Előző lakó csináltatta) Az a kérdésem, hogy így hogyan tudom a mennyezetre rögzíteni az uw profilokat? Ha átfúroma gipszkartont, majd belekap a csavar a betonba az elég lesz? Vagy meg fog repedni az álmennyezet? Nem akarnám szétbontani azon a részen az álmennyezetet. Egyébként szerintem nincsenek az álmennyezetnél fém profilok, csak oda lett csavarozva a gipszkarton a beton mennyezethez, mert ha lemérem a belmagasságokat a lakásban, (más helyiségekben beton van fent), akkor csak 1-2 cm-re kisebb a gipszkartonos mennyezetu szobában a belmagasság, ergo szerintem csak hozzá lett csavarozva a mennyezethez profilok nélkül.


Vagy van esetleg olyan megoldás, fémprofil, hogy az uw profilt ne a mennyezethez, hanem az oldal falhoz rögzítsem?


Köszi


2016. jún. 5. 11:45
 1/1 szóda ***** válasza:

Ha az oldalfalhoz rögzítesz, rontod a hangszigetelés hatásfokát, mert a borda átadja a rezgést a falnak.


A felső profilnál jelöld be és fúrd ki a lyukakat, mintha fel akarnád szerelni. Fúráskor már megtudod, milyen messze van a mennyezet a gipszkarton mögött. Keríts egy nagyobb átmérőjű fa rudat, pl ásónyelet. A fa átmérőjének megfelelő kör kivágóval nagyítsd meg a lyukakat, csak a gipszkartonon. Minden lyuknál mérd meg a távolságot a karton színe és a plafon között, vágj azonos méretű darabokat a rúdból, fúrj a közepükre egy hatos lyukat.


Ha profilt ezeken a távtartókon keresztül csavarozod fel (természetesen hosszabb csavarokkal), akkor a profil erre fog felfeküdni, és nem roppantja be a kartont.


Az alsó és felső profilra tégy felszerelés előtt rezgés csillapító csíkot.


Jó munkát!

2016. jún. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!