Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Alunim és acél olvasztáshoz...

Tamas2000 kérdése:

Alunim és acél olvasztáshoz agyag olvasztó tégely is jó?

Figyelt kérdés
Otthon szeretnék olvasztani de nincs olvasztó tégelyem és amit neten találtam szilícum-karbidtos tégely nekem kicsit drága, és arra gondoltam hogy az agyag nem lenne jó.

2016. jún. 14. 07:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Az alumínium olvasztáshoz biztosan jó. Az acél megolvasztásához már nem biztos, de nem azért mert nem bírja ki az 1600 fok körüli hőfokot, hanem azért mert rossz hővezető, és hiába fűtöd, nem ömlik meg benne az anyag. Gyakran agyag-grafit tégelyeket használnak, annak jobb a hővezetése a grafit miatt.

[link]

2016. jún. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam és azt a megoldást találtam ki hogy a láng felülről heviti majd az acélt nem a tégelyt melegitem majd hanem a tégelyben lévő acélra írányitom majd a tűzet.
2016. jún. 15. 16:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Indukciós főzőlapot neki! :D Nagyban is az van... :)
2016. jún. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Majd még meglátom. :)
2016. jún. 18. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!