Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A fagitt/folyékony fa mivel...

A fagitt/folyékony fa mivel helyettesíthető?

Figyelt kérdés

Egy néhány mm-es közt kellene kitölteni 2 léc találkozásánál.

Negyon kevés anyag kellene csak, így nem szeretnék megvenni egy egész doboz fagittet.

Gipszet használhatok?



2016. jún. 16. 20:25
 1/8 A kérdező kommentje:

Itt egy kép a kérdéses területről:

[link]

2016. jún. 16. 20:27
 2/8 anonim ***** válasza:
Az a gond hogy ha megmozdul a léc a gipsz kiesik. faragj egy kis kúpos éket a hézagba és a megmaradt kis hézagot már kijavíthatod gipszel.
2016. jún. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha elég ügyes vagy akkor olyan passzos éket csinálsz hogy gipszelni sem kell.
2016. jún. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A folyékony fa meg a fagitt nem külömböző dolgok?


A folyékony fát az ismerősömég az asztalos műhelyben valahogy maguk csinálták fűrászporból, így a szín mindig stimmelt az adott bútorhoz. Mintha azt mondta volna hogy lakkba keverték.

2016. jún. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én latexes ragasztóba kevertem némi fúrészport. Bevált.
2016. jún. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valóban a legjobb megoldás a vékony faléc beékelése (ahogy elnézem ez bükkfa). De jó megoldás lehet az epokitt betöltése, kitölti a rést és 24-48 ó után csiszolható, soha nem esik ki.
2016. jún. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha építkezel, valószínűleg van fűrészpor. Lapátold össze a fűrészport, és azt keverd be ragasztóval, olyannal ami fához megfelelő és olyan állagúra, hogy massza legyen. Én akkor is szívesebben használom ezt a módszert, ha van itthon fagitt, szerintem sokkal masszívabb. Csiszolni kicsit nehezebb, mert nagyon meg tud kötni, de szerintem tartósabb is. Ha megcáfolnak, megemlítem, hogy nő vagyok, nem vagyok szaki, de nálam bevált ilyen kisebb javításokhoz.
2016. jún. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
A gipsz virítana benne, és nem is lenne megfelelő szilárdságú. (körömmel ki tudnád kaparni) A hölggyel tudok egyetérteni, aki a faragasztó és fűrészpor keverékét javasolta. Nekem asztalosműhelyem van, én pl a csiszológép porgyűjtő tasakjában összegyűlt csiszolóport keverem össze diszperziós ragasztóval, így még finomabb masszát lehet készíteni, ami az egészen apró fahibákhoz is jó.
2016. jún. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!