Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Járólapot le lehet rakni fuga...

Járólapot le lehet rakni fuga nélkül?

Figyelt kérdés

Famintás járólapot szeretnék, és a megfizethető árú 43x43 cm-es.

Ezt szeretném elharmadolni, majd fuga nélkül lerakni.

Azt hallottam, hogy lehetséges a fuga nélküli burkolás, de ahhoz speciális lap kell?


2008. szept. 27. 14:16
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
én ugy tudom, hogy ha fuga nélkül rakod le a lapokat, használatkor könnyebben eltörnek, repednek,mert a fuga is összefogja őket. de szerintem kérdezd meg esetleg ott ahol a lapot veszed, vagy a tüzépen ahol a ragasztót veszed, hátha tudnak segiteni.
2008. szept. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is így tudom, ahogy az előző válaszoló írta, és ráadásul tisztani is nehezebben tudod, mivel a résekbe belemegy a szennyeződés.

De lehet, hogy ha olyan speciális lapot veszel amit direkt úgy találtak ki, hogy le lehessen rakni fuga nélkül, akkor ezeket a problémákat ki tudod küszöbölni. (azt biztos úgy találták ki...)

2008. szept. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, utánakérdezek.
2008. szept. 27. 21:30
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakember, csak mi is most csináljuk, úgyhogy kiokosodtam kicsit. :) Ha vágod a lapot és a vágás nem a falhoz kerül (ahol kisebb az igénybevétel) a széle (a vágott rész) le fog pattogni idővel. Fuga nélkül a lézervágott lapokat lehet lerakni (rettifikált lapok amiknek a méretük miniméterre megegyezik) ami egybefüggő felületet ad. De ott is kell gondolom valamennyi diletációt hagyni ha nagy a felület, hogy a hőmérséklet változással együtt ne jöjjön fel a járólap is.

A többi lapnak a mérete csak névleges több miniméter eltérés is lehet két lap mérete között, és fuga nélkül, pláne csempevágóval vágva elég szedett vedett hatást kelthet.

Szóval... attól tartok nem megoldás a nagyobb lapok kisebbre darabolása. Válassz más famintásat ami már eleve hosszúkás (abból is van olcsóbb és drágább).

2008. szept. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az első famintás, ami megtetszett 11.000 Ft/m2 volt, ezért gondoltam az alternatív, darabolós megoldásra.

Szerencsére a Praktiker oldalán találtam 5000/m2 áron, de erről még nem tudni, le lehet-e rakni fuga nélkül.

Szerintem a famintás akkor igazán szép, ha minimális hézag van a lapok között.

2008. szept. 27. 22:01
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A hézagokba belemegy a piszok, nem győznél takarítani. Én nem hiszem, hogy attól lenne szép, de ízlés dolga....

Olyan sokféle színű fúgázó anyag van már, esetleg válassz valami nagyon hasonló színt a famintához!

2008. szept. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 -Pimpike- ***** válasza:
100%
Az apukám csempézett le egy konyha pultot fuga nélkül mert ö sem akart fugázni és amennyire lehetett össze szorította a lapokat, de még így is lettek rések ahova bemegy a kosz.
2008. okt. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
44%

dehogy is, ilyen hogy jut eszedbe? ez baromság

nehogy már a fugán mulljon minden!

2008. okt. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A fuga azért kell, hogy a víz ne menjen be a csempe/járólap alá. Ha csak simán víz kerül alá, akkor az felpuhítja a ragasztót és felválhat, kültérben pedig a megfagyó víz fel is feszíti.
2008. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Fuga nélkül csak nagyon drága, lézervágott lapot lehet lerakni, semmi mást!!!!!!!!

Ez főleg a padlóra igaz, ami több takarítást kap, mint a falon lévő lapok. Az a fajta, mait Praktikerben kapsz, egyik sem lézervágott, méretezett. Itt tizedek és századok számítanak, hidd el nekem. Ez elég drága technológia, és nagy a hibás lapok száma a készítésük közben, ezért nem fog soha 5000 Ft-ba kerülni m2-e. Inkább kb 20-25000...

Amit te szeretnél, ahhoz a megoldás a nagyon vékony fuga. Hidd el, szép lesz.

2008. okt. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!