Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ajtófestés előtt állok. Az...

Ajtófestés előtt állok. Az egyik zománcfesték elfedi a másikat ha ráfestek? Régi zöld, az új barna lenne.

Figyelt kérdés
2016. jún. 28. 08:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Le kell csiszolni,és lehet,hogy 2 réteg festés kell,de azt majd úgyis meglátod. Jó munkát!
2016. jún. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Leégetem hőlégfúvóval.De nem ideális.Azért kérdeztem.
2016. jún. 28. 09:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Leégeted,vagy már megtetted?

Az is jó,ha jól bánsz vele. Ha teljesen le tudtad róla égetni,a helyedben én alapozóval lekenném a színre festés előtt.

2016. jún. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a tuti, ha leégeted. Aztán kis javítás, csiszolás, alapozó, ha csíkos lett akkor finom csiszolás, aztán 2 vékony réteg zománc
2016. jún. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Javítsd ki a hibákat tapasszal.

Nen kell leégetni.

Kicsit csiszold meg, hogy matt legyen a régi festék. Erre az alapra jól fog tapadni a barnaszínű alapozó. Ha az megszáradt, mehet rá a barna zománc.

2016. jún. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Alapozóban is van színes?Azt hittem csak fehér van.
2016. jún. 28. 12:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az összes szines zománchoz van szinazonos alapozó.

Ezért is írtam a barna alapozót.

2016. jún. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A Tengerész ***** válasza:
83%
Mondjuk leégetni a legjobb, de macerás, hőlégfúvó kell hozzá, a gázpisztollyal veszélyes, nagyon gyakorlott kéz kell hozzá, ami kérdésedből ítélve neked még nincs. De ha nem pereg a régi, nem pikkelyes, szóval jó állapotú, tehát az átfestés célja az új szín és nem a régi ótvar hibáinak eltüntetése, akkor átcsiszolni (ha lehet géppel) 100-as papírral és mehet rá a festék. Alapszabály, hogy világosra sötéttel mehet, sötétre világos nem takar, örökké át fog ütni. Eseted határeset, sötétzöldre világosbarna nem mehet (ha csak nem a ronda katonai zöldesfost akarod eltalálni), világoszöldre sötétbarna mehet.
2016. jún. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sikerült.Leégettem,átcsiszoltam alaposan és ment rá a festék.Egy réteget tettem rá,nem üt át a régi.Vöröset vettem,szép lett.
2016. jún. 30. 20:55
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Barna festéknél el lehet játszani egy trükköt, nekem az összes (kivéve a bejárati) így lett festve.


Fehér alap, majd rá barna, és lehet kapni festékboltokban kis mintás gumit amivel mintát lehet huzni a még friss festékbe és fa mintázatot kapunk, nekem nagyon tetszik.

2016. júl. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!