Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy szedjem le a festéket...

Hogy szedjem le a festéket róla, anélkül, hogy az átlátszó részeket összekenném?

Figyelt kérdés
Van néhány Hot Wheels és Matcbox kisautóm, amelyeknek vagy elbaltázott a festése, vagy már eléggé kopott. Arra gondoltam, hogy körömlakklemosóval leszedem a festéket, és így "szép" szürkék lesznek. Mindez működik is, csakhogy a festék leszedése közben az ablakok meg a szélvédő mindig összekenődik a már lejött festékkel, és arról a műanyag vagy üveg részről már nem akar lejönni rendesen. A szélvédőt meg az ablakokat mivel lehetne megtisztítani? Vagy milyen módszerrel lehetne még leszedni a festéket, úgy, hogy szép egyszínű legyen az autó?

2016. júl. 21. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a kisfiam megsérült Matchboxairól kézi, mini csiszolókoronggal szedtem le a festéket.


[link]

2016. júl. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És jól gondolom, hogy ilyet bármely barkácsáruházban kapni? :)


Köszi a tippet! Ki fogom próbálni.

2016. júl. 21. 15:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Én az interneten rendeltem. Mini elemes csiszoló vagy kézi csiszolókorong, vagy valami hasonló keresőszavakat adtam meg a google-ben, hogy megtaláljam. Sajnos a festék feloldása nem jó módszer, mert a fémre másképpen tapad, mint a plexire, ahogy te is tapasztalod...
2016. júl. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy szét szokták szedni előtte, kifúrják a szegecset és akkor bármit csinálhatsz a részekkel. Utána vagy újra szegecset tesznek bele vagy menetet vágnak bele és csavarral rögzítik össze vagy egyszerűen összeragasztják.
2016. aug. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!