Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » WC probléma megoldás?

WC probléma megoldás?

Figyelt kérdés

[link]


A következő a problémám, tegnap elkezdett olyat produkálni a WC csaptelepe hogy hiába zárom el, szépen lassan, nagyjából 1-2 perc alatt kinyitja magát és elkezd lassan folyni a víz, ilyenkor mi lehet a probléma és a probléma megoldása?


Másik érdekesség, azt vettem észre hogy máshogy áll a csap "fogantyúja" szóval alapból 2-óránál állt a probléma kezdete előtt pedig átállt úgy 4-5 óra magasságába


most ideiglenesen annyit csináltam hogy leszedtem a kallantyút és szigetelőt tekertem a telepre majd kallantyú vissza, igy szorul és nem engedi csak úgy elcsavarodni, de gondolom a probléma ennél jóval nagyobb lehet.


Lényeg a lényeg, hétvégére el kell utaznom és nem akarom sok víz elfolyjon így ez amolyan kényszermegoldás, persze jövőhéten szétszedem és feltételezem csapcsere lesz belőle.


Tapasztalatok valaki?


2016. júl. 22. 10:06
 1/8 anonim válasza:
0%
Ilyen csapot 30 éve láttam klotyón utoljára!
2016. júl. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a tartály ereszt, a leeresztőcső előtti tömítőgyűrű deformálódhatott (nálam ez volt a gond)
2016. júl. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 vatafak ***** válasza:
addig is zárd el a vizet aztán ki kell cserélni az egész miskulanciát...
2016. júl. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

# 1

Az már csak a te bajod hogy mit látsz meg mit nem... :D


# 2

Ez tartály nélküli, egyébként másfelé is érdeklődtem, a tömítőgyűrűt mondta más is, az lesz az első amit megnézek.


# 3

Ez így lesz valahogy

2016. júl. 22. 12:09
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Nem érdemes ennyire bonyolítani a kétezer forintos csapnak a cseréjét.
2016. júl. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A betét belső orsója meg van már kopva,nem javítható,de cserélhető.

Félfordítós csapbetét az ami kell neked,kb 1500Ft ez ,a kis csavar és a króm fogantyú lehúzása után kitekerhető ez a sárgaréz betét(Előtte Vízzárás!!) egy vízpumpafogóval.

2016. júl. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
és ennek van valami spéci neve? a boltban hogyan keressem?
2016. júl. 23. 12:03
 8/8 anonim ***** válasza:

félfordítós csapbetét 3/4"-es.

Ennyi.

2016. júl. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!